شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:40 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661112
کارشناس مسائل بین‌الملل:

ترامپ و نتانیاهو به عادی‌سازی روابط اعراب مرتجع با رژیم صهیونیستی نیاز دارند

ترامپ و نتانیاهو به عادی‌سازی روابط اعراب مرتجع با رژیم صهیونیستی نیاز دارند
سیدرضا صدرالحسینی گفت: ترامپ و نتانیاهو به عادی‌سازی روابط اعراب مرتجع با رژیم صهیونیستی نیاز دارند و از آن نفع می‌برند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: از جمله دلایلی که آمریکا و متحدانش می‌خواهند در منطقه غرب آسیا حضور نظامی داشته باشند به خاطر این است که رژیم صهیونیستی امنیت داشته باشد و به هر میزان که منطقه ناامن‌تر باشد، برای رژیم صهیونیستی مطلوب‌تر است.

وی پیرامون تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با این رژیم افزود: ترامپ و نتانیاهو به عادی‌سازی روابط اعراب مرتجع با رژیم صهیونیستی نیاز دارند و از آن نفع می‌برند، به همین جهت است که حتی بیش از کشورهای طرف رابطه، بر اعلام و رسانه‌ای کردن این موضوع اصرار دارند.

کارشناس مسائل بین‌الملل تأکید کرد: در واقع مجموعه صهیونیست‌های آمریکایی یکی از مجموعه‌های تأثیرگذار در انتخابات پیش روی آمریکا هستند و همین امر موجب شده تا ترامپ سلسله اقداماتی را در جهت عادی سازی روابط رژیم اسرائیل با کشورهای عربی انجام دهد.

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: در همین راستا آمریکایی‌ها، بصورت کاملا آشکار در ارتباط با عادی‌سازی روابط دو کشور کوچک و ذره‌ای امارات و بحرین نقش اساسی بازی کردند و عملکرد رسانه‌ای آن‌ها نشان می‌دهد که آمریکا بیش از امارات و بحرین از این عادی‌سازی روابط خرسند است.

وی در رابطه با طراحی آمریکا برای عادی‌سازی روابط سودان و رژیم صهیونیستی عنوان کرد: سودان که از سال 1993 میلادی تحت شدیدترین تحریم‌های اقتصادی آمریکا قرار گرفته بود و بعد از آنکه این کشور به دو بخش تقسیم شد، آمریکایی‌ها در ماه‌های گذشته اعلام کردند که در صورتی که می‌خواهید از زیر تحریم‌ها خارج شوید و بتوانید از کمک‌های صندوق بین‌المللی پول استفاده کنید باید 335 میلیون دلار به آمریکا باج بدهید.

کارشناس مسائل غرب آسیا اضافه کرد: از آنجایی که سودانی‌ها چنین مبلغی را نداشتند که بدهند، در این بخش از سناریو سعودی‌ها به میدان آمدند و اعلام کردند 300 میلیون دلار به سودان حاضرند قرض بدهند؛ یعنی در واقع آمریکایی‌ها کنار نشستند و دارند مدیریتی انجام می‌دهند که در نهایت به ضرر ملت‌های منطقه و به نفع رژیم صهیونیستی است.

صدرالحسینی اظهار داشت: در واقع در باغ سبزی که آمریکایی‌ها به حاکمان سودان نشان دادند که بعد از انجام این اقدام خیانت بار ممکن است شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای تغییر کند، که مردم نسبت به این اقدام سکوت یا همراهی کنند موضوعی است که سران حاکم بر سودان را تا حدودی راضی کرده است.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1661112
ارسال نظر
نظرات