شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:00 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660751
موسسه سنجش و ارزیابی بهداشت دانشگاه واشنگتن:

آمار قربانیان کرونا در آمریکا می‌تواند به بیش از نیم میلیون نفر برسد

آمار قربانیان کرونا در آمریکا می‌تواند به بیش از نیم میلیون نفر برسد
مطابق یک مطالعه جدید پیش‌بینی می‌شود که تعداد قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده تا ماه فوریه می‌تواند به بیش از نیم میلیون نفر برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدل‌سازی انجام‌شده توسط کارشناسان موسسه سنجش و ارزیابی بهداشت دانشگاه واشنگتن (IHME) پیش‌بینی می‌کند که تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ میلادی امکان دارد ۵۱۱ هزار و ۳۷۳ نفر در سراسر ایالات متحده بر اثر کرونا جان خود را از دست بدهند.

اگر این تحقیق صحیح باشد، اوج سوم شیوع این ویروس در آمریکا که همه از آن در هراس بوده‌اند، می‌تواند منجر به مرگ نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر طی چهار ماه آینده شود.
 
این مطالعه وضعیت‌های احتمالی مختلف و تأثیرات قابل‌انتظار آنها را در شیوع کرونا در سراسر ایالات متحده ترسیم می‌کند.
 
محققان پیش‌بینی می‌کنند که «تحت تمام وضعیت‌های احتمالی ارزیابی‌شده» در گزارش، ایالات متحده در طول سال ۲۰۲۱ احتمالا با یک چالش بهداشت عمومی ناشی از کرونا دست و پنجه نرم خواهد کرد.
 
کریس موری، مدیر این موسسه که از نویسندگان این تحقیق است، می‌گوید: اینک در حال ورود به موج بزرگ پاییز/زمستان هستیم.
 
انتشار این مطالعه دقیقا پس از آن انجام گرفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان آخرین مناظره ریاست جمهوری در روز پنجشنبه مصرانه ادعا کرد که آمریکا در آستانه موفقیت در سرکوب ویروس است و شیوع ویروس رو به اتمام است.
 
کریس موری گفت که پیش‌بینی‌ها، در کنار افزایش نرخ ابتلا به کرونا در این کشور نشان از این دارد که این ادعا که بحران کرونا در آستانه پایان گرفتن است، به چه علتی درست نیست و اضافه کرد: به عقیده ما این ادعا بی‌پایه است.
 
در این گزارش، مداخلات غیردارویی مانند استفاده از ماسک صورت، فاصله‌گیری اجتماعی، محدودیت برگزاری اجتماعات و قرنطینه خانگی در حالی که هنوز واکسن یا درمان موثری وجود ندارد، به عنوان راهکارهای موثر برشمرده شده‌اند.
 
برای مثال متخصصان تخمین می‌زنند که اجباری کردن استفاده از ماسک در این کشور جان تقریبا ۱۳۰ هزار نفر را نجات خواهد داد.
 
بنابر گزارش روزنامه ایندیپندنت، موری می‌گوید: گسترش استفاده از ماسک یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین راهکارها برای ایالات متحده است و می‌تواند جان بسیاری را نجات دهد.
 
این خبر درست پس از آن منتشر می‌شود که تعداد کرونایی‌های بستری‌شده در بیمارستان در ایالات متحده به بالاترین سطح دو ماهه خود رسیده است. برای اولین بار از ماه اوت، تعداد بستری‌شدگان در بیمارستان بر اثر کرونا از رقم ۴۰ هزار فراتر رفته است.
 
همچنین طبق تجزیه و تحلیل رویترز، بیمارستان‌ها طی چهار هفته گذشته ۳۶ درصد افزایش در بیماران کرونایی داشته‌اند. 
 
ایالت‌های غرب میانه از جمله آیووا، کانزاس، میسوری، نبراسکا، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی و ویسکانسین، همگی شاهد اوج  شمار بستری‌ها در بیمارستان‌ها بوده‌اند.
 
مدت‌هاست که کارشناسان بهداشت از این ترس دارند که با مصادف شدن با فصل آنفلوانزا، یک موج سوم عظیم شیوع بیماری در آمریکا رخ دهد.
 
انتهای پیام/ 
منبع: ایسنا
https://old.dana.ir/1660751
ارسال نظر
نظرات