شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 09:25 منتشر شده در مورخ: 1399/08/05 شناسه خبر: 1660712
شهردار رویان:

مخدوش کردن سنگ قبرهای بانوان در رویان بدون اطلاع شهرداری بود/بررسی ابعاد ماجرا در جلسه امروز

مخدوش کردن سنگ قبرهای بانوان در رویان بدون اطلاع شهرداری بود/بررسی ابعاد ماجرا در جلسه امروز
جعفر حسین‌زاده گفت: هیأت امنای مسجد جامع رویان در اقدامی بدون اطلاع شهرداری و شورای اسلامی شهر رویان تعدادی از تصاویر بانوان بر روی سنگ قبرهای آرامستان شهر رویان را مخدوش کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، عصر پنجشنبه هفته گذشته که تعدادی از شهروندان رویان برای زیارت اهل قبور و فاتحه‌خوانی بر مزار درگذشتگان خود به آرامگاه این شهر رفتند، با سنگ قبر‌های مخدوش شده‌ای مواجه شدند که تصویر روی آن با رنگ پوشانده شده و مشخص نبود چه فرد یا افرادی اقدام به حذف تصویر از روی آن‌ها کرده بودند.

پوشاندن تصویر بانوان از روی سنگ قبر‌های آرامگاه شهر رویان به صورت خودسرانه و بدون اطلاع دادن به خانواده‌های این درگذشتگان، سبب نارضایتی و انتقاد‌های تعدادی از شهروندان این شهر شد.

جعفر حسین‌زاده شهردار رویان در این باره در گفت وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به اینکه آرامستان رویان که به عنوان مزار شهدا، بقعه امام زاده و قسمتی از محوطه مسجد شهر رویان محسوب می‌شود، اظهارکرد: مدیریت آرامستان براساس عرف و ادوار گذشته با هیأت امنا مسجد جامع رویان است.

وی گفت: هیأت امنای مسجد جامع رویان در اقدامی بدون اطلاع شهرداری و شورای اسلامی شهر رویان تعدادی از تصاویر بانوان بر روی سنگ قبرهای آرامستان شهر رویان را مخدوش کرد.

شهردار رویان تصریح کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر رویان بلافاصله پس از اطلاع از موضوع از هیأت امنای شهر تقاضای پاسخ شفاف کرد که پاسخ مناسبی در این خصوص به دست ما نرسید.

این مسئول با اشاره به دعوت نامه رسمی روز شنبه و تعطیلی روز یکشنبه افزود: جلسه‌ای در روز دوشنبه(امروز 5 آبان ماه 99) با حضور اعضای  هیئت امنای مسجد شهر رویان و شورای اسلامی شهر رویان در محل شهرداری برگزار و ابعاد موضوع پیگیری می‌شود.

حسین زاده در پایان با اشاره به تلاش برای بررسی آسیب‌های مادی و معنوی هر یک از اعضای خانواده‌ها از این موضوع ، خاطرنشان کرد:  تصمیمات و اقدامات لازم برای رفع این آثار منفی و پاسخ‌گویی به مردم  گرفته می‌شود.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1660712
ارسال نظر
نظرات