شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660172
وقتی 40 درصد مبتلایان به خاطر دورهمی خانوادگی کرونا می‌گیرند

بی‌توجهی مردم خاتم علت اصلی وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان خاتم

بی‌توجهی مردم خاتم علت اصلی وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان خاتم
شهرستان خاتم در ابتدای شیوع ویروس کرونا جزو شهرستان‌های سفید بود ولی الآن با بی‌توجهی مردم و ورود افراد غیربومی در وضعیت قرمز کرونایی و هشدار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، خاتم یکی از شهرستان استان یزد است که در زمان شیوع کرونا با همتی که مردم این شهرستان داشتند در وضعیت مناسبی بود، اما رفته‌رفته با ورود افراد غیربومی و بی‌توجهی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این شهرستان جزو شهرستان‌های قرمز در هر دوره است.

 

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان خاتم

جواد میربهبودی فرماندار خاتم و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا این شهرستان خطاب به مردم شهرستان خاتم در خصوص رعایت کرونا، گفت: مردم شریف شهرستان خاتم وضعیت شهرستان از نظر ابتلا به کرونا بسیار خطرناک و بحرانی شده به‌طوری‌که وضعیت قرمز و حتی فراتر از قرمز است، آمار ابتلای کرونا طی یک ماه گذشته بیش از دو برابر و فوتی‌های کرونا هم در حال افزایش است و ظرفیت بیمارستان آیت اله خاتمی نیز تکمیل‌شده است.

وی با بیان اینکه شهروندان برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌هایشان باید موارد بهداشتی را به بهترین شکل ممکن رعایت کنند، اظهار داشت: شهروندان عزیز اگر امکان خروج از منزل برای کارهای غیرضروری را ندارند، از این کار دوری کنند و در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند.

میربهبودی با تأکید بر اینکه باید از تجمعات و برگزاری میهمانی پرهیز کرد افزود: فاصله حداقل بین افراد باید دو متر باشد تا به‌نوعی بتوان از شیوع این ویروس جلوگیری کرد.

 

40درصد مبتلایان، در دورهمی خانوادگی کرونا گرفته‌اند

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان خاتم با بیان اینکه طبق بررسی‌های کارشناسان، عامل بیش از ۴۰ درصد موارد ابتلا در شهرستان خاتم دورهمی های خانوادگی و فامیلی است، گفت: بر اساس مصوبات سی و پنجمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، رفت‌وآمد خانوادگی در شب ممنوع و اتومبیل‌هایی که شب‌ها به‌صورت خانوادگی تردد کنند، جریمه خواهند شد.

انتهای پیام/
 

https://old.dana.ir/1660172
ارسال نظر
نظرات