شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 08:55 منتشر شده در مورخ: 1399/08/03 شناسه خبر: 1660091
با نگاهی به انتخابات فرمایشی ایالات متحده بررسی شد؛

سرکوب رأی مردم آمریکا از 2006 تا 2020/ لابی قدرت سران جمهوری خواه با حذف 53 هزار رای سیاهپوستان

سرکوب رأی مردم آمریکا از 2006 تا 2020/ لابی قدرت سران جمهوری خواه با حذف 53 هزار رای سیاهپوستان
آمریکا سابقه طولانی در محروم کردن مردم از حق رأی و سرکوب آراء رنگین پوستان به ویژه در جنوب این کشور دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ آمریکا سابقه طولانی در محروم کردن مردم از حق رأی و سرکوب آراء رنگین پوستان به ویژه در جنوب دارد اما در سال 2013 تلاش برای سرکوب رأی دهندگان سر و صدا کرد. این اتفاق زمانی رخ داد که دیوان عالی مقررات اصلی در قانون حق رأی دادن در سال 1965 را شکل داد. آن مقررات، ایالت هایی که سابقه سرکوب رأی دهندگان را داشتند را از تغییر قوانین انتخاباتی آنها بدون مجوز دولت فدرال متوقف کرده بود.

بیایید نگاهی به چگونگی انجام این تصمیم شرم آور در طول این سالها بیاندازیم؛ سرکوب رأی دهندگانِ امروز اغلب به صورت پاکسازی نام رأی دهندگان واجد شرایط از لیست ها، قطع رأی گیری زود هنگام و غیر حضوری، بستن مکان های رأی گیری، استفاده از شرایط سخت مقررات شناسایی رأی دهندگان و محروم کردن رأی دهندگان رنگین پوست در هر مرحله صورت می گیرد. پاکسازی نام رأی دهندگان به طور فزاینده ای مرسوم شده است.

مقامات آمریکا از سال 2006 تا 2008 با افزایش 33 درصدی حدود 4 میلیون نام را پاکسازی کرده اند. مقامات ایالتی که سابقا تحت نظارت فدرال بودند 40 درصد بیشتر از کسانی که در ایالت ها سابقه سرکوب رأی دهندگان را نداشتند نام آنها را از لیست پاک کردند.

همانطور که مشخص است، "جان رابرتس" رئیس دادگستری وقتی بحث کرد که همه چیز در جنوب به طرز چشمگیری تغییر کرده است به اشتباه کشته شد.

مقامات انتخاباتی در فلوریدا، کارولینای شمالی، جورجیا و ویرجینیا مرتکب پاکسازی غیر قانونی نام رأی دهندگان شده اند. در ویرجینیا در سال 2013، با اعتماد مقامات ایالتی به یک پایگاه اطلاعاتی معیوب نزدیک 39 هزار نفر که ظاهرا از ایالت خارج شده بودند از فهرست حذف شدند.

حتی اگر از پاکسازی نام رأی دهندگان بگذرید، ممکن است در صف های بی پایان و طولانی رأی گیری گیر کنید.

از زمان پاکسازی قانون حق رأی گیری در سال 2013 تاکنون، 1688 مکان اخذ رأی در ایالت ها که سابقا ملزم به پیش شرط تصویب قانون بودند بسته شده اند. مقامات تگزاس، 750 مکان اخذ رأی را بستند. ایالت های آریزونا و جورجیا به همان بدی بودند. جای تعجب نیست که این تعطیلی ها اغلب در جوامع رنگین پوست وجود داشت.

مقامات تگزاس در 50 شهرستان این ایالت که بین سال های 2012 تا 2018 بیشترین تعداد ساکنان سیاه و آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده 542 مکان اخذ رأی را بستند. این تعطیلی ها در 50 شهرستان دیگر با کمترین تعداد ساکنان سیاه و آمریکای لاتین فقط 34 مورد بود.

در انتخابات مقدماتی سال 2020 در جورجیا 80 مکان اخذ رأی در آتلانتا، شهری با بیشترین جمعیت سیاه پوست تعطیل شد و 16000 نفر را مجبور به استفاده از 1 مکان رأی گیری کرد. حتی اگر 3 ساعت در صف رأی گیری بایستید ممکن است به خاطر قانون محدود کننده شناسایی رأی دهنده از رأی دادن محروم شوید.

از زمان تصمیم شرم آور دیوان عالی تاکنون، قانونگذاران جمهوری خواه در 15 ایالت چنین قوانینی را تصویب کرده اند.

جمهوری خواهان تگزاس، قانون شناسایی رأی دهنده را بلافاصله در پی این تصمیم گیری به کار بردند. این قانون از زمان تصویب تاکنون، 5 بار لغو شده است و دادگاه های متعددی تشخیص داده اند که این قانون علیه رأی دهندگان سیاه و آمریکای لاتین تبعیض قائل می شود. سرانجام، نسخه ساده تر این قانون که هنوز هم یکی از محدود کننده ترین قوانین شناسایی رأی دهندگان در کشور است از سوی دادگاه تجدیدنظر فدرال مجاز شد.

در جورجیا، قانون محدود کننده شناسایی رأی دهنده ایالت به مقامات اجازه می دهد تا 53 هزار ثبت نام سیاه پوستان را دور بیاندازد. "اِستِیسی آبرامز" پس از سالها که رقیب وی "برایان کِمپ" آراء رنگین پوستان را سرکوب می کند می توانست اولین فرماندار زنِ سیاه پوست کشور باشد، اما تنها با اندکی کمتر از 55 هزار رأی، انتخابات را از دست داد.

به علاوه، یک دادگاه در کارولینای شمالی دریافت که قانون شناسایی رأی دهندگان این ایالت با دقتی فراوان آفریقایی – آمریکایی ها را هدف قرار داد و تمامیت این قانون را لغو کرد.

ویرانگریِ سرکوب رأی دهندگان در روند انتخابات ما آشکار است. ترامپ و دولت وی فکر می کنند که می توانند به عنوان مقامات جمهوری خواه بی هدف بیشینند و بی هیچ احساس مسئولیتی، آراء مردم را سرکوب کنند.

آنها اشتباه می کنند. مردم آمریکا آماده مقابله با برنامه های آنها و ایجاد دموکراسی قرن بیست و یکم که نمایانگر کشور در حال رشد و متنوع ما است، هستند.

اگر رأی شما شمرده نشود، آنها تلاش سختی برای سرکوب آن نمی کنند. از ثبت نام خود اطمینان حاصل کنید، از قوانین ایالت خود درباره رأی گیری از طریق پست به طور لحظه ای آگاه باشید، مکان اخذ رأی خود را پیدا کنید و با سازمان هایی که در خط مقدم محافظت از آراء قرار دارند در تماس باشید.

لازم به گفتن نیست که وقتی ما در مبارزه برای حق رأی پیروز شویم چه کاری می توانیم انجام دهیم.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1660091
ارسال نظر
نظرات