شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:28 منتشر شده در مورخ: 1399/08/01 شناسه خبر: 1659804
جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا مطرح کرد

تعطیلی روزانه 50 واحد صنفی متخلف در استان یزد/ استفاده از امکانات حداکثری برای درمان بیماران کرونایی

تعطیلی روزانه 50 واحد صنفی متخلف در استان یزد/ استفاده از امکانات حداکثری برای درمان بیماران کرونایی
احمد ترحمی گفت: بارزسی‌ها را تشدید کرده‌ایم و تیم‌های بازرسی و نظارت ما به شدت فعال هستند، به طوری که روزانه بین 40 تا 50 مورد از اصناف پلمپ می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، احمد ترحمی جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در چهار حوزه اطلاع‌رسانی، پیشگیری، درمان و حوزه نظارت و بازرسی فعالیت می‌کند.

وی افزود: استفاده از ماسک از زمانی که فرد از منزل خارج می‌شود تا زمانی که به منزل برمی‌گردد، شستن مرتب دست‌ها و پرهیز از هرگونه تجمع و مسافرت، سه راه‌حل اصلی پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا است.

جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار داشت: در استان یزد از مرحله ابتلا تا مرحله پایان درمان بیماران کرونایی، ما هیچ‌گونه کوتاهی نکردیم و همه امکانات را در اختیار بیماران گذاشته‌ایم البته این وظیفه ما است، اما وظیفه مردم هم این است که دستورالعمل‌ها را رعایت کنند.

ترحمی خاطرنشان کرد: با هدف پیشگیری از کرونا و جهت جلوگیری از رفت وآمد بیشتر، با اداره پست قرارداد بستیم که جواب همه آزمایشگاه‌ها توسط پست تحویل داده شود و دیگر نیازی نباشد که مردم برای دریافت پاسخ آزمایش به آزمایشگاه مراجعه کنند که این خود بخشی از تلاش برای قطع زنجیره ابتلا است.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان جهت مقابله با کرونا عنوان کرد: طی هفت ماه گذشته که ما در حال مبارزه با ویروس کرونا هستیم بیش از 700 نفر از کادر درمان استان یزد به کرونا مبتلا شده‌اند.

 

تعطیلی روزانه 50 واحد صنفی متخلف در یزد

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد تأکید کرد: در موج اول شیوع ویروس کرونا در اسفند و فروردین، تعداد افراد مبتلا به کرونا که در بیمارستان‌های یزد بستری شدند، هیچ‌گاه به 500 نفر نرسید اما امروز شرایطی به جایی رسیده که نزدیک به 700 بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها استان یزد بستری هستند که این بخاطر بی‌توجهی و عدم رعایت توسط مردم است.

ترحمی تصریح کرد: ما در استان یزد در زمینه درمان بیماران مشکل امکانات نداریم نه اینکه کمبود نباشد کمبود هست اما تلاش کرده‌ایم به هر نحو امکانات تأمین شود.

وی یادآور شد: طی دو هفته گذشته بارزسی‌ها را تشدید کرده‌ایم و تیم‌های بازرسی و نظارت ما به شدت فعال هستند، به طوری که روزانه بین 40 تا 50 مورد از اصناف پلمپ می‌شوند و در بین اصناف پلمپ شده هم پمپ بنزین، بانک، دفتر پیشخوان دولت، رستوران، سوپرمارکت، مغازه فروش پوشاک و امثالهم وجود دارد.

جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا پیرامون حضور تورهای گردشگری در اوج روزهای کرونایی در استان یزد و عدم رعایت دستورالعمل‌ها توسط آن‌ها گفت: هر کسی که تخلف کند باید با او برخورد شود چه تور گردشگری باشد چه جای دیگر. البته ما در اعمال محدودیت‌ها با مشکلاتی مواجه هستیم و هر جا را که محدود می‌کنیم عده‌ای اعلام نارضایتی می‌کنند.

ترحمی پیرامون آمار اعلامی مبتلایان و فوتی‌ها کرونا اضافه کرد: آماری که ما اعلام می‌کنیم صحیح ترین و دقیق ترین آمار بر اساس دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی است است و دلیلی نداریم که بخواهیم آمارها را کتمان کنیم؛ اگر کشورهای دیگر آمار را مخفی می‌کنند اما ما آمار را شفاف و دقیق اعلام می‌کنیم.

وی اظهار داشت: طبق دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی هر بیماری که پی سی آر او مثبت باشد و فوت کند به عنوان فوتی کرونایی محسوب می‌شود و آمار فوتی که ما اعلام می‌کنیم هم بر همین اساس است.

ترحمی افزود: ما به عنوان مسئولین مقابله با کرونا در استان باید شرایط بحرانی‌تر را هم پیش‌بینی کنیم و برای آن آمادگی داشته باشیم بر همین اساس برای ایجاد بیمارستان صحرایی هم آمادگی داریم و در حال برنامه‌ریزی هستیم و اگر تعداد بیماران مبتلا به کرونا زیاد شود مجبوریم که آن‌ها را در بیمارستان صحرایی بستری کنیم.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1659804
ارسال نظر
نظرات