شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 08:18 منتشر شده در مورخ: 1399/07/24 شناسه خبر: 1657215
عضو انجمن اقتصاددانان ایران؛

فشار تورم در یزد بیشتر از میانگین کشوری/ نادیده انگاشتن بیکاری مشکلات اقتصادی یزد را تشدید می کند

فشار تورم در یزد بیشتر از میانگین کشوری/ نادیده انگاشتن بیکاری مشکلات اقتصادی یزد را تشدید می کند
علوی راد گفت: اگر موضوع بیکاری نادیده انگاشته شده و به حال خود رها گردد، می تواند معضلات دیگر اقتصاد استان مثل توزیع نابرابر درآمد را تشدید کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا؛ عباس علوی راد در نشست مجازی کانون تفکر اقتصاد یزد گفت: تورم و به ویژه تورم در گروه خوراکی ها و هزینه های مربوط به آنها، عامل تغییر توزیع درآمد در استان است که روند آن نسبت به قبل متفاوت شده است.

عضو هئیت علمی گروه اقتصاد دانشگاه آزاد یزد گفت: نسبت اشتغال بخش خصوصی به کل اشتغال در استان حدود 85 درصد است که شاغلان با حداقل هایی که وزارت کار و رفاه اجتماعی مشخص کرده کار می کنند، اما این حداقل ها با تورم رشد نکرده است.

وی اظهار داشت: این مساله فقط مربوطه به یزد نیست بلکه درکل کشور با آن مواجه ایم. اما نسبت این گونه اشتغال در یزد نسبت به بقیه کشور بالاتر است. 

علوی راد گفت: فشار تورم در دو سال گذشته در یزد متفاوت تر نسبت به کشور است همچنین توزیع درآمد در استان وضعیت بسیار بدی داشته و در دو سال اخیر، فشارهایی فراتر از معدل کشور بر مردم استان یزد وارد شده است.

عضو انجمن اقتصاددانان ایران تاکید کرد: متاسفانه منافع حاصل از تجارت و جهش ارزی را که روی صادرات ایجاد شده است به یک طبقه و افراد خاصی رسیده ولی دریافتی کارگران و کسانی که در آن مجموعه مشغول به کار هستند، ثابت مانده و حتی همین مبلغ ثابت هم با اما و اگرهای زیادی مواجه است.

دکتر علوی راد بیان داشت: اگر موضوع بیکاری نادیده انگاشته شده و به حال خود رها گردد، می تواند معضلات دیگر اقتصاد استان مثل توزیع نابرابر درآمد را تشدید کند. 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1657215
ارسال نظر
نظرات