شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:47 منتشر شده در مورخ: 1399/07/22 شناسه خبر: 1656865

کشف چاشنی‌های انفجاری در نزدیکی مزار شهید ابومهدی المهندس

کشف چاشنی‌های انفجاری در نزدیکی مزار شهید ابومهدی المهندس
سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق از کشف 10 چاشنی انفجاری خمپاره در اطراف مزار نائب رئیس فقید این سازمان در شهر نجف اشرف خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق با انتشار بیانیه‌ای شامگاه دوشنبه (روز گذشته) از کشف مواد منفجره در نجف اشرف خبر داد.

این سازمان تأکید کرد که لشکر دوم و نیروهای امنیتی الحشد ده چاشنی انفجاری خمپاره را در اطراف مزار شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس فقید این سازمان در وادی السلام شهر نجف اشرف کشف کرده است.
 
شبکه خبری السومریه ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد، در حال حاضر نیروهای الحشد با همکاری نیروهای امنیتی نجف اشرف مشغول تحقیقات هستند تا مشخص شود این چاشنی‌ها متعلق به چه گروهی است.
 
الحشد همچنین ابراز اطمینان داد که امنیت مزار شهید المهندس توسط نیروهای امنیتی این سازمان، تأمین می‌شود.
 
یک منبع امنیتی نیز به پایگاه خبری شفق نیوز گفت که این چاشنی‌ها، بسیار خطرناک هستند و در زیر زمین در نزدیکی مزار شهید مذکور پنهان شده بود.
 
این منبع خبر داد که نیروهای پدافند غیر عامل نجف اشرف در این منطقه حاضر شدند و این چاشنیها را از زیر زمین خارج کردند.
 
نظامیان آمریکا اواسط دی ۱۳۹۸ شهید المهندس و شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده وقت شاخه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در یک حمله هوایی به شهادت رساندند.
 
پارلمان عراق نیز در واکنش به این جنایت، مصوبه اخراج نظامیان آمریکا را تصویب کرد، ولی واشنگتن و ایادی داخل آن در عراق، مانع از اجرای این مصوبه شده‌اند.
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1656865
ارسال نظر
نظرات