شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651767
حکایت اشغال سایبری کشور؛

عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات؛ وابستگی، نفوذ و ارزبری را در پی دارد/ خیز جریان تحریف و تضعیف استقلال ملی به بهانه فضای مجازی

عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات؛ وابستگی، نفوذ و ارزبری را در پی دارد/ خیز جریان تحریف و تضعیف استقلال ملی به بهانه فضای مجازی
کارشناس فضای مجازی گفت: جریان تحریف یک روز با بهانه مذاکره و روز دیگر با ایجاد دوقطبی های گفتمانی با موضوع فضای مجازی دنبال تخریب یکی از شعارهای اصلی ایران اسلامی که استقلال آن است، می‌باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از"تیتریک این روزها باید هوشیار باشیم، جریان تحریف یک روز با بهانه مذاکره و روز دیگر با ایجاد دوقطبی های گفتمانی با موضوع فضای مجازی دنبال زدن یکی از شعارهای اصلی ایران اسلامی که استقلال آن است، می‌باشد.

یک کارشناس فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: اینترنت آمریکا در حوزه حاکمیتی؛ مدیریتی و کاربری است اما اینترنت ایران فقط مختص به حوزه کاربری است. به عبارت دیگر آمریکا در حوزه ICT، حاکم و سلطان، و ایران، برده و زیر دست است.

رضا صفری ادامه داد: اینترنت در آمریکا یعنی استقلال، اما اینترنت در ایران یعنی وابسته شدن بسیاری از زیرساخت‌های اقتصادی، علمی، آموزشی، اشتغال و ده‌ها حوزه دیگر، به دشمن درجه اول. این یعنی اینکه هرگاه آن‌ها اراده کنند می‌توانند کشور را در این حوزه‌ها متلاطم کنند.

وی افزود: اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در آمریکا یعنی صادرات فناوری و پیشرفت اقتصادی اما در ایران یعنی واردات و وابستگی.

این کارشناس تصریح کرد: اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، برای آمریکایی‌ها ارز آوری و برای ایران ارزبری به همراه دارد.

صفری گفت: اینترنت و شبکه‌های اجتماعی آمریکایی یعنی تحمیل مفاهیم بنیادی فرهنگ غرب. به‌عبارت دیگر ابزاری برای جهانی‌سازی فرهنگ آمریکایی است. اما اینترنت و شبکه‌های اجتماعی خارجی در ایران یعنی تخریب آن‌چه که هزاران سال انبیاء و بعد از آن‌ها علماء، دانشمندان، اولیاء و مصلحان اجتماعی زحمت کشیده‌اند.

وی ادامه داد:اینترنت آمریکا یعنی دسترسی به تمام منابع معتبر علمی؛ اما بسیاری از همان منابع معتبر علمی موجود در اینترنت، برای ایران تحریم است. این در حالی است که فیلترشکن‌ها و سایت‌های مستهجن بدون محدودیت از سوی آمریکا در اختیار ایرانیان قرار می‌گیرد.

این کارشناس افزود: اینترنت و شبکه‌های اجتماعی آمریکایی یعنی دسترسی و سرقت اطلاعات کشورهای دیگر مخصوصاً کشور‌های رقیب، اما اینترنت و شبکه‌های اجتماعی خارجی در ایران یعنی خروج اطلاعات مهم و اساسی از کشور و به عبارتی یعنی در اختیار قرار دادن اطلاعاتی که مواد خام برای انواع تصمیم‌گیری‌های فرهنگی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و سیاسی علیه کشورمان قلمداد می‌شوند.

صفری در خاتمه خاطر نشان کرد: چینی‌ها این موضوع را فهمیدند و امروز به یک ابرقدرت حوزه سایبری تبدیل شده‌اند، ما کجا ایستاده‌ایم⁉️مراقب باشیم عده‌ای سرمان را گرم نکنند!

کارشناس فضای مجازی دیگری در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: درست دو هفته پس از انتشار جزئیات پیش نویس طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی و حملات متعدد به آن از سوی جریانتحریف شاهد یک اقدام بسیار عجیب از سوی این جریان بودیم.

سیده حلما موسوی ادامه داد: طرحی را این جریان به یکی از نمایندگان مجلس دادند که سر تا پایش اشکال بود، عده‌ای دیگر هم نخوانده این طرح ضدایرانی را امضا کردند.

وی افزود: اما نکته بسیار خطرناک در این طرح در صورت اجرا ادامه اشغال سایبری کشور و تسلط بیگانگان در این جنگ هیبریدی بر داده‌های ملی و مردم عزیز ایران بود.

این کارشناس تصریح کرد: این طرح منجر به تقویت فضای بی‌بندوبار و رهای اینترنت و سرویس‌هایش داخل کشور می‌شود که خوشبختانه تا این‌جای کار با هوشیاری جریان مومن انقلابی در مجلس ناکام مانده است.

موسوی افزود:جالب این‌جاست که برخلاف تمام کشورهای پیشرفته جریانی ارتزاق‌کننده از بیت‌المال بشیند ساعت‌ها فکر کند که چطور کشور خودش را دودستی در این عصر جنگاطلاعاتی تقدیم دشمن‌ش کند واقعاً نظیر ندارد.

وی ادامه داد: باید هوشیار باشیم، جریان تحریف یک روز با بهانه مذاکره و روز دیگر با ایجاد دوقطبی های گفتمانی با موضوع فضای مجازی دنبال زدن یکی از شعارهای اصلی ایران اسلامی که استقلال آن است، می‌باشد.

این کارشناس در خاتمه خاطر نشان کرد:طرح مدنظر را بهتر است "طرح مصونیت قضایی شبکه‌های اجتماعی خارجی" بنامیم چرا که دنبال ایجاد کاپیتولاسیون مجازی به معنای واقعی در کشور است.

 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1651767
ارسال نظر
نظرات