شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:50 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1650954
در گفت و گو با یک هنرمند سراوانی عنوان شد؛

خودباوری و اتحاد؛ مهمترین درس شهدای جوان و نوجوان به نسل امروز

خودباوری و اتحاد؛ مهمترین درس شهدای جوان و نوجوان به نسل امروز
مرزبان گفت: خودباروی و اتحاد مهمترین درسی است که شهدای نوجوان و جوان به ما می‌آموزند. اینکه خود را باور داشتند و برای اینکه از ذره ذره خاک میهن دفاع کنند، همدل شدند و جنگیدند، برای نسل نوجوان و جوان بسیار آموزنده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سینا مرزبان یکی از هنرمندان شهرستان سراوان که در رشته تئاتر فعالیت دارد در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان مهم ترین قشر در یک جامعه هستند چرا که سرنوشت جامعه را رقم خواهند زد، بیان کرد: بی شک در یک جامعه اسلامی جوانان و نوجوانان در همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی فعالیت دارند، زیرا یک جوان انقلابی میهن خود را مادر خود می داند.

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی جوانان و نوجوانان خودجوش برای مبارزه با دشمن می پرداختند و به درجه اوج تعالی انسان نائل شدند.

این هنرمند جوان سراوانی ادامه داد:خود باروی و اتحاد مهم ترین درسی است که شهدای نوجوان و جوان به ما می آموزند اینکه خود را باور داشتند و برای اینکه از ذره دره خاک میهن دفاع کنند همدل شدند و جنگیدند برای نسل نوجوان و جوان بسیار آموزنده است.
 
مرزبان با توجه به اینکه جوانمردی نوجوانان و جوانان را می توان علت حضور آنها در هشت سال جنگ تحمیلی دانست، خاطر نشان کرد: در این برهه از زمان سخت ترین مبارزه را انجام یم دهیم، هریک از ما به نوعی در حال مبارزه هستیم پیروز آنهایی هستند که بر جنگ نرم غلبه کرده و همچو شهدا پرچم دار ایران اسلامی باشند.
 
 وی تصریح کرد: همه باید این جوانمردی شهدای را به گوش نسل های آینده برسانیم شاعر باید باشعرهایش، عکاس با عکساهایش فیلم ساز با فیلم هایش ونویسنده با کتاب و متن هایش و....باشد،لازم و ضروری است ما هم همچو شهدا باشیم تا ذره ای از پایمردی آنان را قدر دانسته باشیم.

انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1650954
ارسال نظر
نظرات