شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:04 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1650945
مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ سراوان:

حضرت زینب (س) الگوی زنان در جبهه‌های جنگ/ مادران و همسران شهدا صبر را حماسه سازی کردند

حضرت زینب (س) الگوی زنان در جبهه‌های جنگ/ مادران و همسران شهدا صبر را حماسه سازی کردند
امراء گفت: حضور و شجاعت زنان در پشت خط مقدم جنگ نشانه این امر است که زنان ما حضرت زینب (س) را الگوی جهادی خود نشان داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهناز امرا مدیر اجرایی کانوان فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به اینکه زنان پرچم داران انقلاب اسلامی ایران هستند، بیان کرد: با توجه به شجاعت و حضور زنان در همان روزهای ابتدایی جنگ می توان گفت حضور و شجاعت زنان در پشت خط مقدم جنگ نشانه این امر است که زنان ما حضرت زینب (س) را الگوی جهادی خود نشان داده اند.

وی با بیان اینکه زنان سنگر های نبرد را با عفاف و حجاب و پاکی خود نگه داشته اند، افزود: این زنان بودند که پرچم جمهوری اسلامی را بر فراز ایران برافراشتند.

مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان ادامه داد: وقتی می‌بینیم مادری سه فرزند شهید دارد و می گوید اگه فرزندان بیشتری داشتم آنان را نیز یکی پس از دیگری به گفته امام به انقلاب و اسلام هدیه می کردم خود جواب تمام سوالات و نکته ها می باشد.

امرا خاطر نشان کرد: ایثار و نقش  زنان تنها در مقام مادری و همسری در دفاع مقدس خلاصه نمی شود بلکه ایثاری همه جانبه و گذشتن از تمامی تعلقات مادی بود، در نهایت عده ای از شیرزنان ‌در بطن میدان جنگ حضور داشتند و اسلحه به دست گرفتند، چه آنان که زمان تجاوز ارتش عراق در شهرهای مرزی حضور داشتند و به حسب وظیفه به دفاع پرداختند.

وی اذعان کرد: رهبر انقلاب ابعاد مختلف حماسه زنان ایران در هشت سال دفاع مقدس را اینگونه توصیف می کنند: «در این دوران سخت، نقش زنان، یک نقش فوق العاده بود؛ نقش مادران شهدا، نقش همسران شهدا، نقش زنان مباشر در میدان جنگ، در کارهای پشتیبانی و بعضاً بندرت در کارهای عملیاتی و نظامی - که من بخش کارهای پشتیبانی اش را خودم از نزدیک در اهواز دیدم - یک نقش فوق العاده بود پس می توان گفت این مادران و همسران شهدا بودند که صبر را حماسه سازی کردند.

مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان اضافه کرد: نقشی که زنان مسلمان ایرانی در پیروزی دفاع مقدس و جنگ تحمیلی داشتند در هیچ گوشه ای از جهان دیده نشده است

به گفته امرا ۶ هزار و ۴۲۸ نفر از زنان ایرانی طی سال های دفاع مقدس شهید شدند که البته بیشتر در بمباران ها و موشک باران شهرها به شهادت رسیدند که 500  نفر از این افراد رزمنده بودند خود نشانه ی اقتدار زنان ایرانی است.

انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1650945
ارسال نظر
نظرات