شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:03 منتشر شده در مورخ: 1399/07/04 شناسه خبر: 1650803
در خطبه‌های نماز جمعه مازندران مطرح شد؛

مسئولان از زندگی اشرافی فاصله بگیرند/ عده‌ای همچنان چشمشان به غرب و انتخابات آنهاست

مسئولان از زندگی اشرافی فاصله بگیرند/ عده‌ای همچنان چشمشان به غرب و انتخابات آنهاست
محمدباقر محمدی لائینی با اشاره به اینکه مردم باید با دیدن زندگی مسئولان احساس آرامش کنند، گفت: مسئولان از زندگی اشرافی فاصله بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه های نماز جمعه شهرستان ساری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: رزمندگان اسلام در برابر جنگ نابرابر در مقابل کفر و نفاق ایستادگی کردند و برای ملت ایران اسلامی و دیگر ملت‌های مستضعف دنیا درس، مکتب، الگو و راه آفریدند.

وی بیان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، امنیت و بازدارندگی دو رهاورد مهم دفاع مقدس برای جمهوری اسلامی ایران بوده است.

امام جمعه ساری به دفاع مقاومت هفت ساله اشاره کرد و گفت: این دفاع هم کمتر از دفاع ۸ سال دفاع مقدس نیست نگه داشتن دشمن در خارج از مرزهای ایران از برجستگی‌های دفاع مقاومت است.

محمدی لائینی با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری دفاع مقدس ما را با ذات و چهره بَزَک شده‌ی غرب آشنا کرد و با تاکید بر اینکه چهره کریه و بَزَک کرده دشمن قرن باید رسوا و اینکه چه جنایت هایی را مرتکب شدند، برملا شود، ادامه داد: عده ای در فضای بی در و پیکر مجازی به دلیل عدم نظارت، سوء استفاده کرده و چهره غرب را بزرگ و چهره ی مظلوم نظام جمهوری اسلامی را طوری دیگر نشان می دهند.

وی در ادامه با اشاره به پیروزی‌های دفاع مقدس گفت:‌تمام پیروزی‌های دفاع مقدس در همین دو نکته نهفته بود که آن هم توکل و رضای خدا بود.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: وقاحت به آنجا رسیده که آمریکا که از برجام خارج شد و می گوید شما باید به برجام وفادار باشید.

امام جمعه ساری در بخش دیگری بیان کرد: در سال جهش تولید چهار ماه وزیر صنعت نداشته باشیم اصلا این وضعیت درست نیست.

وی با اشاره به اینکه دولت برای خرید تضمینی گندم نرخ مناسبی را تعیین کند، اظهار کرد: باید در کشت گندم خودکفا شویم اما کشاورزان نیاز به حمایت بیشتر دارند.

محمدی لائینی با اعلام اینکه نباید زندگی مسئولین ما اشرافی باشد، گفت: مدیران باید در حد متوسط زندگی کنند ماشین، خانه و حقوقشان باید متوسط باشد.

سکوت مقابل خیانت مسئولان خیانت به خون شهداست

امام جمعه میاندورود نیز گفت: هر کسی نسبت به خیانت مسئولان سکوت کند و روشنگری نکند خیانت به خون شهدا کرده است.

حجت الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های نماز جمعه میاندورود با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: کسی که در دوران دفاع مقدس حضور نداشته و چیزی به او گفته نشد آن را درک نمی‌کند و کسی که آن دوران را درک نکند عظمت رزمندگان، ایثارگران و شهدا را درک نمی‌کند.

وی با هفتم مهرماه سالروز شهادت شهید هاشمی‌نژاد اشاره کرد و گفت: منافقین که طاقت دیدن عالم برجسته همچون شهید هاشمی‌نژاد را نداشتند دست به ترور این شهید زدند که یکی از سه عالم برجسته آن زمان خراسان همراه با امام خامنه‌ایی و آیت‌الله واعظ طبسی بودند.

امام جمعه میاندورود، خاطرنشان کرد: شهید هاشمی‌نژاد از جمله کسانی بود که علاوه بر پاسخ به شبهات عصر خود، عالمانه پاسخ چندین شبهه دیگر که در آینده مطرح می‌شد را نیز می‌داد.

محمدنسب تصریح کرد: آیت الله طبسی یک مدیر مدبر در دوران مسئولیت و یار امام و همراه رهبری بود و با اینکه از جهت علمی و سیاسی شخصیت برجسته‌ایی بود ولی خود را مطیع رهبری می‌دانست.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی در دفاع مقدس ابهت شرق و غرب را درهم شکست، افزود: توجه به درون و جوانان کشور باعث این موفقیت شد و امروز در جنگ اقتصادی نیز باید به جوانان و ظرفیت‌های داخلی توجه کنیم تا بتوانیم موفق باشیم.

محمدنسب با بیان اینکه رهبری سال‌ها است که به اقتصادی مقاومتی و توجه به درون تاکید دارند اما یک عده همچنان چشمشان به غرب و انتخابات آنها است، بیان کرد: دلخوش کردن به این و آن، کشور را موفق نمی‌کند.

امام جمعه میاندورود در پایان گفت: هر کسی نسبت به خیانت مسئولان سکوت کند و روشنگری نکند خیانت به خون شهدا کرده است.

انتهای پیام/
 

https://old.dana.ir/1650803
ارسال نظر
نظرات