شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 23:48 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650660
فرماندار پاوه در مراسم یادواره شهدا :

استقلال جمهوری اسلامی تمام استعماگران را دیوانه کرده است

استقلال جمهوری اسلامی تمام استعماگران را دیوانه کرده است
پرویز ایده پور, فرماندار پاوه گفت: سختی ها را به لطف خدا پشت سر خواهیم گذاشت، با تقدیم هزاران شهید معلوم نیست که این استقلال چقدر هزینه داشته است اما تمام استعماگران را دیوانه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، سرهنگ سلطان قلی در سخنانی اظهار داشت: تفکر جهادی و تصمیم گیری های جهادی از دل جبهه های جنگ پدید آمدند و همان تفکر و تصمیم گیریها دلیلی شدند بر آنکه در دوران دفاع مقدس یک وجب از خاک این مملکت از آن جدا نشود .

فرمانده سپاه ناحیه پاوه  افزود: در طول سده های گذشته تا کنون حدود ۶۰ حنگ در کشور ما رخ داده است که شکست پایان این جنگها بوده است اما تنها در جنگ تحمیلی عراق توانستیم پیروز شویم .

وی با بیان اینکه همه دنیا در دوران جنگ علیه ما بودند گفت: شوروی تامین کننده تسلیحات عراق،آمریکا متحد عراق، فرانسه با ارائه یک بمب اتم و بسیاری دیگر از کشورها متحد عراق بودند اما با ایستادگی ملت و رهنمودهای بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، پیروز شدیم.

وی ادامه داد: اگر چه دنیا علیه ما متحد شده بودند اما ما با بسیج مردمی و رهبری داهیانه امام از این جنگ سرافراز بیرون آمدیم.

سرهنگ سلطان قلی گفت: امروز تنها چیزی که دانش آموزان می توانند به عنوان ارق ملی به آن افتخار کنند همین هشت سال دفاع مقدس است که همانند برگ زرینی در نظام جمهوری اسلامی می درخشد.

فرمانده سپاه ناحیه پاوه در پایان با بیان اینکه امروز هم با وجود هجمه های فرهنگی در حال جنگ نرم و اقتصادی هستیم، گفت: کشته شدگان جنگ سخت شهید هستند اما کشته شدگان جنگ نرم تلفات خواهد بود که ان شاالله کشته جنگ نرم نداشته باشیم.

در ادامه فرماندار شهرستان پاوه نیز با اشاره به خاطراتی از دوران دفاع مقدس اظهار داشت: سخت ترین خاطره ما در دوران دفاع مقدس مربوط به یکی از دوستان شهیدی است که قبل از آنکه خبر شهادت وی را اعلام کنیم، مادرش انتظار دیدن دوباره ایشان را داشت.

ایده پور با بیان اینکه خاطرات سختی از دوران دفاع مقدس برای مردم و رزمندگان ما به جا مانده است افزود: در این دوران ۴۰ ساله ملت ما تمام سختی ها را کشیدند اما شیرینی استقلال به تمام این سختی ها می ارزد.

وی گفت: مسائل مختلفی در طول این چهار دهه علیه ملت ما بوده است و این روزها، روزهای تلخی است که همواره ملتی به بهانه های مختلف تحت فشاریم حتی سرباز خبرنگارهایی هم برای نشر اخبار کذب علیه ما در مرزها نشسته اند.

فرماندار پاوه با بیان اینکه همه در شرایط سختی هستیم، گفت: سختی ها را به لطف خدا پشت سر خواهیم گذاشت، با تقدیم هزاران شهید معلوم نیست که این استقلال چقدر هزینه داشته است اما تمام استعماگران را دیوانه کرده است.

وی با بیان اینکه آمریکا ماحصل تمام ظلمهای تاریخی  به بشر است، گفت: آمریکا مرزهای انسانیت را رعایت نمیکند و با رزمندگان ما نمی جنگد چرا که سرداران ما را نمیتواند در جنگ شهید کند بلکه با عمل غیر انسانی ترور می کند.

ایده پور با اشاره به ترور سردار سلیمانی اضافه کرد: توطئه برای این کشور ادامه دارد و این سنگر و راه هم ادامه دارد .

فرماندار شهرستان پاوه گفت: شرایط اقتصادی دنیا اجازه نمی دهد و ما نمی توانیم تمام مایحتاج خود را تامین کنیم و هیچ کشوری هم این مهم را نمی تواند بلکه باید با دنیا مراوده داشت و امروز هم برای ما سختی ایجاد می کنند به صورتی که نمی گذارند نفت بفروشیم و گاهی پس از فروش نفت با توطئه ای دیگر کسی از ما نفت نمی خرد.

وی در پایان با اشاره به اجرای سیاستهای دیگری به غیر از منابع نفتی برای تامین بودجه کشور گفت: امروز بودجه را برای دومین بار در طول چهار دهه گذشته بدون منابع نفتی بسته می شود و توانستیم از درامدهای مالیاتی بودجه را ببندیم.

در حاشیه این مراسم نیز نمایشگاه شهدای زن شهرستان و شهدای شاخص با همت بسیج جامعه زنان پاوه در یادمان شهدای شهرستان پاوه افتتاح شد و تا پایان هفته دفاع مقدس دایر می‌باشد و بازدید برای عموم آزاد است.

در دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس تقدیر از جانباز بسیجی خواهر بنفشه شریفی  به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط حوزه حضرت خدیجه(س) تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
https://old.dana.ir/1650660
ارسال نظر
نظرات