شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 22:35 منتشر شده در مورخ: 1399/07/01 شناسه خبر: 1650020
در نشست خبری علوم پزشکی البرز مطرح شد؛

محرومیت 2 درصد البرزی ها از آب آشامیدنی سالم/ واکسن آنفلوآنزا از فرانسه، اسپانیا و کره جنوبی وارد می شود

محرومیت 2 درصد البرزی ها از آب آشامیدنی سالم/ واکسن آنفلوآنزا از فرانسه، اسپانیا و کره جنوبی وارد می شود
متاسفانه دو درصد ساکنان مناطق حاشیه ای و محروم کرج دسترسی لازم را به آب با کیفیت و بهداشتی ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، ظهر امروز سه شنبه نشست خبری دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اصحاب رسانه برگزار شد و عدم دسترسی شهروندان به آب آشامیدنی سالم، توزیع واکسن آنفلوآنزا و نقش داشگاه در کنترل محور تردد چالوس از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز به بهره مندی 98 درصدی شهروندان البرز از آب آشامیدنی سالم اشاره کرد و گفت: متاسفانه دو درصد ساکنان مناطق حاشیه ای و محروم کرج دسترسی لازم را به آب با کیفیت و بهداشتی ندارند.
 
سعید محمدی با اشاره به تجهیز تمامی بیمارستان های البرز به دستگاه بی خطر ساز زباله های عفونی، افزود: این زباله ها پیش از اینکه از بیمارستان خارج شوند بی خطر شده و با خودروهای خاص به مرکز دفن پسماند حلقه دره برای دفن منتقل می شوند.
 
همچنین مدیر دارو و فرآورده‌های بیولوژیک دانشگاه علوم پزشکی البرز تزریق واکسن آنفلوآنزا را برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ضروری دانست و گفت: واکسن آنفلوآنزا از فرانسه، اسپانیا و کره جنوبی وارد می شود و سهم البرز از این واکسن در کشور مشخص نیست.
 
امیربقایی به توزیع نیم میلیون دز واکسن بین کادر بهداشت و درمان، زندانیان، بیماران پر خطر و زنان باردار در فاز اول اشاره کرد و افزود: فاز دوم به کودکان زیر 6 سال و سالمندان اختصاص دارد و در فاز سوم افراد عادی جامعه هدف این واکسن خواهند بود.
 
و اما تعطیلی فعالیت هایی که به اقتصاد کشور آسیب وارد نمی کند هم مطالبه ای بود که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز با اعلام آن، گفت: البته تصمیم نهایی با ستاد ملی کرونا است اما این تصمیم می تواند در قطع زنجیره شیوع کرونا موثر باشد.
 
محمد فتحی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی البرز متولی سلامت مردم استان است اما وظیفه ای برای بستن محور چالوس ندارد، افزود: اگر مردم و مسئولین سهم خود را برای کنترل ویروس کرونا انجام دهند، شاهد کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها خواهیم بود.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز در خاتمه تلاش کادر بهداشت و درمان را به تنهایی درباره کرونا موثر و مکفی ندانست و اظهار داشت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست و شو و ضدعفونی دست ها، استفاده از ماسک و جلوگیری از برگزاری تجمع ها از مهم ترین اقداماتی است که مردم و مسئولین باید آن را مد نظر قرار دهند.
 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1650020
ارسال نظر
نظرات