شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:46 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1648913
رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری سقز:

افزایش آتش سوزی موجب خسارت بر عرصه های طبیعی و کشاورزی شده است

افزایش آتش سوزی موجب خسارت بر عرصه های طبیعی و کشاورزی شده است
محمد دولتی رییس سازمان آتش نشانی شهرداری سقز گفت: چند فقره آتش‌سوزی در مناطق مختلف شهرستان سقز موجب وارد شدن خسارت به عرصه‌های طبیعی و کشاورزی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد دولتی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهارکرد: چند فقره آتش‌سوزی در مناطق مختلف شهرستان سقز موجب وارد شدن خسارت به عرصه‌های طبیعی و کشاورزی شد.

وی افزود: یکی از این آتش‌سوزی‌ها در کوه‌های جاقل سقز روی داد که نیرو‌های ۲ ایستگاه به محل اعزام و عملیات اطفا را انجام دادند.
 
دولتی با بیان اینکه این آتش‌سوزی ناشی از روشن کردن آتش توسط عوامل انسانی در منطقه بود، افزود: مردم منطقه با احساس مسوولیت، برای خاموش کردن آتش در محل بودند و با همکاری نیرو‌های منابع طبیعی و تلاش آتش نشانان، در مدت کوتاهی حریق مهار و خاموش شد.
 
وی با اشاره به اینکه آتش‌سوزی هوایی نیز در مناطق دیگر شهرستان داشتیم، یادآور شد:حریق در مراتع روستای حسن سلاران سرشیو نیز با اعزام نیرو‌های آتش نشانی مهار گردید.
 
دولتی از مردم درخواست کرد در زمان حضور در طبیعت مسایل ایمنی را رعایت کرده و در صورت روشن کردن آتش قبل از ترک محل از خاموش بودن آن مطمئن شوند تا شاهد حوادث از این قبیل نباشیم.
 
سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1648913
ارسال نظر
نظرات