شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 07:59 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1648625
فدراسیون تکلیفم را مشخص کند

بریمانلو: جودو تعلیق نشود، سهمیه المپیک می‌گیرم/ از لیگ آلمان و ترکیه پیشنهاد دارم ولی نمی‌گذارند بروم!

بریمانلو: جودو تعلیق نشود، سهمیه المپیک می‌گیرم/ از لیگ آلمان و ترکیه پیشنهاد دارم ولی نمی‌گذارند بروم!
جودوکار تیم ملی گفت: اتفاقات سعید ملایی باعث شده تا فدراسیون جودو روی ورزشکارانش حساس شود و اجازه ندهد در بوندس لیگا یا ترکیه مبارزه کنم.

محمدمهدی بریمانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا اظهار داشت: با اینکه در این مدت فدراسیون جودو تعلیق بود و کرونا هم شرایط ورزش کردن را سخت‌تر کرده،اما من همچنان در حال تمرین هستم و امیدوارم که مشکلات حل شود.

بریمانلو در مورد شرایط تمرینی‌اش اضافه کرد: در شهرمان (بجنورد) و با هماهنگی هیات جودو، کلید سالن محل تمرین را گرفته‌ام و اکثرا دونفره همراه با برادر کوچک‌ترم که او هم عضو تیم جوانان جودوست تمرین می‌کنیم. با شرایط موجود واقعا یک روز تمرین کردن هم سخت است اما من 6 ماه است که هر روز به سالن می‌روم و طبق برنامه تمرینی پیش می‌روم.

جودوکار تیم ملی بزرگسالان ایران تاکید کرد: یک سال است که فدراسیون تعلیق است و عملا نه مسابقه داخلی داریم و نه اعزامی برای مسابقات بین‌المللی. با این حال ورزشکاران ایرانی تحریم نیستند و به عنوان مثال از دو - سه سال گذشته چندین پیشنهاد باشگاهی خارجی داشتم و دارم. هم بوندس لیگای آلمان و هم گلدن لیگ ترکیه به دنبال من هستند اما فدراسیون جودو به من مجوز حضور در این کشورها را نمی‌دهد!

برنده مدال برنز جهانی 2018 باکو در این مورد توضیح داد: به نظر می‌رسد بعد از اتفاقات سعید ملایی فدراسیون جودو روی ورزشکارانش حساس شده است. شاید می‌ترسند ما هم برویم و برنگردیم. اما من یک ورزشکار هستم و درآمد دیگری ندارم. باشگاهی در ترکیه به من برای یک ماه تمرین و مسابقه 2000 دلار می‌دهد. شغل من همین است و تا وقتی جوانم می‌توانم از جودو درآمد داشته باشم. امیدوارم فدراسیون به زودی تکلیف من را روشن کند.

بریمانلو در پاسخ اینکه اگر فدراسیون جودو برای همیشه تعلیق بشود چه خواهد کرد تاکید کرد: احتمالا باید در 26 سالگی برای همیشه از جودو خداحافظی کنم. دیگر مربی‌گری هم نمی‌توانم بکنم چون پدر مادرها بچه‌هایشان را به کلاس جودو نخواهند فرستاد و با تعلیق دائمی جودو درهای تمامی باشگاه‌های جودو تخته خواهد شد.

برنده مدال برنز بازیهای آسیایی 2018 اندونزی در پایان تصریح کرد: قبل از این اتفاقات رَنک 10 دنیا بودم و حالا با این شرایط به رده 40 دنیا سقوط کردم. اگر تعلیق جودو برداشته شود و به مسابقات انتخابی المپیک اعزام شوم، می‌توانم با کسب مدال سهمیه مستقیم جودو را برای المپیک 2020 بگیرم. اگر هم جودو تعلیق شود که دیگر در این رشته نمی‌مانم و احتمالا به سراغ رشته ورزشی کوراش می‌روم.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1648625
ارسال نظر
نظرات