شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:50 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647837
فرهنگی مطرح کرد؛

راهکارهای تحقق مجلس قوی و انقلابی در جلسه غیرعلنی بررسی شد

راهکارهای تحقق مجلس قوی و انقلابی در جلسه غیرعلنی بررسی شد
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس راهکارهای تحقق مجلس قوی، کارآمد و انقلابی مطرح شد و جمع‌بندی نهایی آن در جلسه سه‌شنبه هفته آینده انجام می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  محمدحسین فرهنگی در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: از روزهای ابتدایی تشکیل مجلس یازدهم ایده‌ای بین نمایندگان مطرح شد تا این مجلس قوی، کارآمد و انقلابی باشد. این وصف از سوی مقام معظم رهبری نیز مورد تأکید قرار گرفت اما طبیعتاً با روش جاری و معمول اداره مجلس تحقق این اهداف امکان‌پذیر نبود. همچنین ساز و کارهای آئین‌نامه داخلی مجلس نیز این امکان را ایجاد نمی‌کند.

وی افزود: جلسه امروز غیرعلنی و غیررسمی آغاز شد و به راهکارهای رسیدن به سه ویژگی قوی، کارآمد و انقلابی اختصاص داشت و از هر کمیسیون به انتخاب مسئولان آن افرادی انتخاب شده و توضیحاتی را مطرح کردند، سایر نمایندگان نیز تذکرات و نکاتی را یادآور شدند اما از آنجایی که این مباحث به سرانجام نرسید، به صورت استمزاجی رأی‌گیری شد و با رأی قاطع نمایندگان سه‌شنبه هفته آینده نیز همین بحث ادامه پیدا می‌کند تا به جمع‌بندی برسیم.

تدبیر مجلس برای بررسی طرح‌ها و لوایح ویژه

سخنگوی هئیت رئیسه مجلس تاکید کرد: نکاتی که در جلسه امروز مطرح شد شامل چگونگی بررسی فوریت‌ها و اولویت‌ها بود تا به جمع‌بندی برسیم اما از آنجایی که بررسی چنین مسائلی خلاف روال معمول مجلس و برخلاف آئین‌نامه داخلی مجلس است، لازم است در صورت نهایی شدن مباحث جلسات امروز آئین‌نامه داخلی مجلس اصلاح شود که البته این موضوعات اکنون در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس مطرح است.

فرهنگی اظهار داشت: اینکه چگونه برخی از موضوعات را به عنوان طرح‌ها و لوایح ویژه به صحن بیاوریم و مطرح کنیم یا مباحث کارشناسی به چه نحوی انجام شود که وقت کمتری از مجلس بگیرد، در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه جلسه امروز و سه‌شنبه هفته آینده می‌خواهد به ساز و کاری برسد تا امکان تحقق ۳ اصل قوی، کارآمد و انقلابی بودن مجلس را مشخص کند، افزود: البته این موضوعات صرفاً اختصاص به قانونگذاری ندارد بلکه در نظارت نیز این اوصاف و تحقق آنها مطرح است. در تلاش هستیم تا تحقیق و تفحص‌های کلی و بی‌نتیجه تبدیل به نظارت‌هایی شود که آثار آنها مستقیماً ظاهر شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: اکنون یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس از ظرفیت ماده ۴۵ آئین‌نامه داخلی استفاده کرده و قرائت گزارش این کمیسیون می‌تواند در بازار مسکن و خودرو تأثیر مستقیم بگذارد، نظایر این موارد را در آینده از سوی مجلس شاهد خواهیم بود.

 

انتهای پیام/ک

 

 

https://old.dana.ir/1647837
ارسال نظر
نظرات