شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647713
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد

ابتلای 69 نفر از نیروهای کادر درمان یزد به کرونا

ابتلای 69 نفر از نیروهای کادر درمان یزد به کرونا
دهقانی با اشاره به تلاش شبانه روزی کادر درمان برای مقابله با کرونا و نجات جان هموطنان خود تاکید کرد: از ابتدای شیوع کووید 19 در استان، 69 نفر از نیروهای بهداشتی در مسیر خدمت به کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا دهقانی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا گفت: تاکنون بالغ بر 20 هزار تست در آزمایشگاه های تشخیص کووید 19 از بیماران بستری و سرپایی مشکوک به کرونا گرفته شده است. همچنین 7 هزار نفر از بیماران بستری در بیمارستان های استان یزد تا کنون بهبود یافته اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: تا کنون افزون بر 15  هزار مورد مشاوره به خانواده ها در این راستا ارائه شده است.
 
وی ابراز داشت: بالغ بر 92 درصد جمعیت هم استانی ها در موج اول و 84 درصد نیز در موج دوم کرونا مورد غربالگری قرار گرفته اند.
 
این مقام مسئول اعلام کرد: 53 درصد مبتلایان قطعی کرونا در استان را مردان تشکیل می دهند. همچنین 55 درصد مبتلایان در گروه سنی 18 تا 59 سال و ما بقی یعنی 43 درصد مبتلایان 60 سال به بالا سن داشته اند. 
 
دهقانی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون از 16 هزار مرکز تهیه و توزیع غذا و همچنین اماکن عمومی بازدید و بازرسی به عمل آمده که در نتیجه 158 مرکز به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی تعطیل شده اند.
 
وی با اشاره به تلاش شبانه روزی کادر درمان برای مقابله با کرونا و نجات جان هموطنان خود تاکید کرد: از ابتدای شیوع کووید 19 در استان، 69 نفر از نیروهای بهداشتی در مسیر خدمت به کرونا مبتلا شده اند.
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1647713
ارسال نظر
نظرات