شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647633
رئیس سازمان مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی یزد:

میدان میوه و تره بار یزد از نیروی بومی استقبال می کند/کار در میادین میوه و تره بار؛ تجربه خوب و آینده دار

میدان میوه و تره بار یزد از نیروی بومی استقبال می کند/کار در میادین میوه و تره بار؛ تجربه خوب و آینده دار
محمدرضا دشتی گفت: متقاضیان علاقه مند به اشتغال در میادین میوه و تره بار یزد تا 6 مهر ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، استان یزد با استقرار صنایع و سهیل بازار کار، از دیرباز مورد توجه مردم جویای کار سایر استان ها بوده است  و به عبارتی از استان های مهاجر پذیر تلقی می شود.

دسترسی به مسکن ارزان نسبت به سایر شهرهای همجوار و امنیت شغلی حتی یزد را گزینه خوبی برای اتباع قرار داده است و همین زمینه را برای بسیاری از معضلات و آسیب ها فراهم می کند که متاسفانه نابسامانی در میادین میوه و تره بار یکی از آن هاست.

غرفه داری و تصدی گری اتباع در میادین میوه و تره بار یزد در مدت اخیر به جایی رسید که حتی گاهی تعیین نرخ میوه و تره بار هم از جانب اتباع مشاهده شد و به دنبال نارضایتی مردم این معضل تا حدودی ساماندهی شد.

بعد از کوتاه کردن دست اتباع از تصدی گری در بازار میوه، خبری مبنی بر جذب نیروی بومی و ایرانی در میادین میوه و تره بار یزد منتشر شد.

***استقبال میدان میوه و تره بار یزد از نیروی بومی

محمدرضا دشتی رئیس سازمان مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در این خصوص اظهار کرد: در اکثر غرفه های میادین میوه و تره بار یزد  یک و یا دو نیروی اتباع مشغول به فعالیت است که گاها موجب اختلال در بازار می شوند که با همکاری دستکاه های مختلف سعی شد تا حداقل دست این اتباع از تصدی گری در میادین کوتاه شود.

دشتی عنوان کرد: با صحبتی که با غرفه داران میادین میوه و تره بار یزد شد از حضور نیروی بومی در غرفه ها در صورتی که وجود داشته باشد استقبال کردند و حتی درخواست نیروی بومی را هم داشتند که به موجب آن طرح فراخوان جذب نیروی بومی و ایرانی برای میادین داده شد.

***ثبت نام از متقاضیان کار تا 6 مهر ماه

این مسئول خاطرنشان کرد: متقاضیانی که علاقه مند به اشتغال در میادین میوه و تره بار هستند تا 6 مهر ماه فرصت دارند با حضور در محل میدان مرکزی یزد، جنب سوپر لبنبات، دفتر کاریابی سازمان مشاغل مراجعه و با ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

دشتی با بیان اینکه سازمان مشاغل شهری هیچگونه تعهد و نظارتی برا نحوه قرارداد، بیمه و دستمزد متقاضیان ندارد گفت: در این موضوع  سازمان مشاغل شهری تنها پل ارتباطی بین  متقاضی و غرفه داران است و هیچ مسئولیتی در خصوص آن ندارد و حتی فرد از طریق خود غرفه دار کزینش می شود.

***تجربه خوب کار در میادین میوه و تره بار

وی با بیان اینکه فعالیت در میادین میوه و تره بار تجربه خوبی را به همراه خواهد داشت ابراز کرد: متقاضیان با حضور در محل صبت نام که همان میدان مرکزی است از نزدیک با نوع فعالیت آشنا می شوند و در صورتی که مشغول شوند می توانند در آینده با تجربه ای که کسب می کنند غرفه داری هم کنند.

رئیس سازمان مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی یزد در پایان تاکید کرد: دفتر کاریابی سازمان از ساعت 8:30 تا ساعت 13 پذیرای متقاضیان است و بعد از مراحل ثبت نام و غربالگری، متقاضیان به غرفه داران معرفی می شوند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1647633
ارسال نظر
نظرات