شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1399/06/25 شناسه خبر: 1647482
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان یزد تشریح کرد:

پیشرفت 60 درصدی پروژه بیمارستان بافق/ قول پیمانکار برای تحویل ساختمان تا پایان سال

پیشرفت 60 درصدی پروژه بیمارستان بافق/ قول پیمانکار برای تحویل ساختمان تا پایان سال
نوری شادکام گفت: بیمارستان بافق در مجموع حدود 60 درصد پیشرفت داشته و اگر با همین سرعت کار ادامه داشته باشد امیداریم در اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا؛  محمد نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان یزد در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان بافق در جمع خبرنگاران گفت: پروژه ساختمان پزشکان بیمارستان 80 درصد پیشرفت داشته و باید کمک کنیم تا این پروژه به پایان برسد تا پزشکان بیشتری را در شهرستان مستقر شوند.

وی در ادامه افزود: بیمارستان 96 تخته خوابی یک پروژه سنگین است و به خاطر مشکلات اقتصادی و افزایش نرخ چندین برابری مصالح ساختمانی، تاسیسات و تجهیزات پیمانکار با مشکل مواجهه شد که جلساتی با مسئولین شهرستان برگزار و کمک هایی انجام و کارگاه فعال تر شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بافق در خصوص میزان پیشرفت و بودجه مورد نیاز برای تکمیل این پروژه بیان داشت: در مجموع این پروژه حدود 60 درصد پیشرفت داشته و اگر با همین سرعت کار ادامه داشته باشد و توقفی نداشته باشیم، امیداریم در اوایل سال آینده به بهره برداری برسد. بخش زیادی از تجهیزات و تاسیسات پروژه باید خریداری شود و حدود 20 میلیارد تومان نیاز است تا ساختمان تکمیل شود. تجهیزات از طرف وزارتخانه و دانشگاه خریداری خواهد شد که حدود 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. 

نوری خطاب به پیمانکار گفت: اگر پیمانکار تا 22 بهمن این پروژه را تحویل دهد قول می دهم تا آخر سال افتتاح خواهد شد چرا که حداقل زمان لازم برای تجهیز بیمارستان 6 ماه به طول خواهد انجامید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص آخرین وضعیت کرونا نیز تصریح کرد: در حال حاضر 200 نفر بستری در استان داریم که 47 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. نکته ای که وجود دارد تعداد بیمارانی هست که نسبت به ماه قبل وجود دارد، در بیست روز ابتدایی شهریورماه مجموعاً 750 بیمار جدید را بستری کردیم که نسبت به 20 روز ابتدای مردادماه حدود 325 نفر کاهش بستری داشتیم که این نشان از رعایت پروتکل ها و مسائل بهداشتی توسط مردم هست که جای تقدیروتشکر از مردم استان دارد.

 نوری در پایان از مردم خواست همچنان مسائل بهداشتی را رعایت کرده و با کادر درمان همکاری کنند و بیان داشت: تصورم این است که اگر این همدلی ادامه پیدا کند روزهای خوشی که در اردیبهشت داشتیم را دوباره داشته باشیم و به حداقل بیماری خواهیم رسید. مردم توجه داشته باشند که احتمالا در آذرماه یک همزمانی کرونا، آنفولانزا را خواهیم داشت. اگر زدن ماسک، شستشوی دست ها و صورت، رعایت فاصله اجتماعی را ترویج دهیم ارزش بیشتری از واکسن خواهد داشت و می تواند تا 90 درصد از ابتلا به این ویروس جلوگیری کند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1647482
ارسال نظر
نظرات