شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1399/06/25 شناسه خبر: 1647438
رییس اداره منابع طبیعی بهاباد:

۷۳۰ متر از اراضی ملی در بهاباد، رفع تصرف شد

۷۳۰ متر از اراضی ملی در بهاباد، رفع تصرف شد
ایمانی بهابادی اظهارداشت : ۷۳۰ متر از اراضی ملی در مجاورت روستای کمکوئیه از توابع بخش آسفیچ بهاباد، رفع تصرف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از یزدرسا، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهاباد در جمع خبرنگاران گفت : در راستای اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگلها و مراتع؛ با دستور مقام قضایی و توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان، ۷۳۰ متر از اراضی ملی در مجاورت روستای کمکوئیه از توابع بخش آسفیچ بهاباد، رفع تصرف شد.

مهناز ایمانی بهابادی دراین باره اظهارداشت : متأسفانه علی‌رغم تذکرات و پیگیری‌های طی یکسال گذشته، فرد متخلف در یک هفته اخیر نسبت به ساخت و ساز غیر مجاز اقدام نموده بود.

وی ضمن تشکر از همکاری مردم، دراین زمینه افزود:  مردم این مناطق میتوانند هرگونه تخلف ساخت و غیر مجاز را می‌توانید با شماره تماس 1504 اطلاع دهید.

رییس اداره منابع طبیعی بهاباد با بیان اینکه از تمامی امکانات موجود استفاده می‌شود تا از تصرف اراضی دولتی و ملی جلوگیری و سیاست‌های ابلاغی به نحو احسن اجرا شود افزود : عزم و اراده مجموعه منابع طبیعی و دستگاه قضائی مقابله با پدیده زمین خواری و برخورد قانونی با سوء استفاده کنندگان از عرصه های ملی است که خوشبختانه در این خصوص تعامل و همسویی خوبی وجود دارد.

ایمانی بهابادی با تاکید براینکه حفاظت از اراضی ملی با رویکرد پیشگیرانه اولویت مهم و اصلی منابع طبیعی است اظهارداشت : حفاظت از اراضی ملی با رویکرد پیشگیرانه اولویت مهم و اصلی منابع طبیعی است که در این راستا تیم های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت مستمر عرصه های منابع طبیعی را مورد رصد و پایش قرار می دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی وآ بخیزداری بهاباد به افرادی که قصد خرید زمین در اطراف و خارج از محدوده شهر دارند توصیه کرد: با مراجعه به بنیاد مسکن و منابع طبیعی، از ملی نبودن اراضی اطمینان حاصل نمایند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، عرصه های ملی و طبیعی متعلق به همه مردم و نسل های آینده و جزو انفال است بنابراین همه دست اندرکاران نظام و مردم وظیفه دارند برای حفظ منابع ملی تلاش کنند و با پدیده زمین خواری و تصرف این منابع برخورد و مقابله کنند.

انتهای پیام/

 

 

https://old.dana.ir/1647438
ارسال نظر
نظرات