شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1399/06/25 شناسه خبر: 1647412
کارشناس مسئول امور کودکان بهزیستی یزد خبر داد

تنها 15 درصد مهدهای کودک‌ یزد در شرایط کرونایی فعالیت می کنند

تنها 15 درصد مهدهای کودک‌ یزد در شرایط کرونایی فعالیت می کنند
مرضیه یگانگی گفت: در حال حاضر از 320 مهد کودک در استان تقریبا 50 مهدکودک فعالیت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرضیه یگانگی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ در خصوص مهدکودک‌های استان یزد گفت: خردادماه امسال تقریبا 20 مهد کودک استان به خاطر نیاز جامعه و نیاز مادرهای شاغل براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا و با تایید دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی و بازدیدهای مشترکی که داشتند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده پذیرش داشتند و باز بودند.


باز بودن 50 مهد کودک استان یزد/ نحوه پذیرش مهدکودک‌ها در وضعیت کرونا

وی با بیان اینکه در حال حاضر از 320 مهد کودک در استان تقریبا 50 مهدکودک باز هستند، افزود: مهدهای کودک همه شهرستان‌ها هنوز فعالیت خود را شروع نکردند ولی در حال حاضر تعدادی از مهدهای شهرستان‌های یزد، میبد، اردکان، تفت و بافق است و احتمالا از مهرماه فعالیت خود را شروع می‌کنند با این حال باز بودن و بسته بودن مهدکودک منوط به مصوبه ستاد کرونا است.

کارشناس مسئول امور کودکان بهزیستی یزد با اشاره به اینکه در سال گذذشته مهدهای کودک استان 12 هزار کودک را پذیرش داشتند، ادامه داد: با توجه به مصوبه ستاد مقابله با کرونا، مهدهای کودک در وضعیت سفید باشد می‌توانند تمام ظرفیت، در وضعیت زرد و نارنجی نصف ظرفیت و در وضعیت قرمز یک سوم ظرفیت خود پذیرش داشته باشند.

یگانگی گفت: امسال تعدادی از مهد کودک‌ها به دلیل مشکلات مالی، بالا رفتن اجاره بها و نداشتن مراجعه کننده و کودک مجبور شدند مرخصی بگیرند و باز نبودن برخی ازمهدهای کودک به همین دلایل است.


افزایش 31 درصدی شهریه ثابت مهدهای کودک

وی در خصوص شهریه مهدهای کودک استان یزد گفت: سال‌های گذشته در مورد شهریه مهدها در استان تصمیم‌گیری و به کشور پیشنهاد می‌شد اما امسال شهریه مهدهای کودک به صورت کشوری تعیین شده که با افزایش 31 درصدی آن موافقت شده است و شهریه‌ی ابلاغ شده از اول تیرماه سال جاری قابلیت اجرایی دارد.

یگانگی گفت: زمانی که والدین قصد ثبت نام فرزند خود در مهد کودک را داشته باشند قراردادی بین مهد کودک و والدین با عنوان قرارداد دریافت خدمات رشد و تکامل همه جانبه کودک منعقد می‌شود که با توجه به مشکلات سال‌های قبل سعی شده تقریبا تمام فعالیت‌ها و خدمات مهد کودک و هزینه آنها از جمله شهریه ثابت ماهانه، کلاس‌های فوق برنامه، آموزش‌های غیر حضوری، موارد انصراف و فسق قرارداد، تامین لوازم بهداشتی و ... در آن لحاظ شود و والدین می‌توانند با مطالعه دقیق آن با آگاهی و اشراف کامل برای استفاده از خدمات آن کودک خود را ثبت نام کنند.
 

جدول شهریه مهدهای کودک باید در معرض دید والدین باشد

وی ادامه داد: مهدهای کودک ملزم هستند که جدول شهریه مصوب سازمان بهزیستی که تمام موارد در آن درج شده را در کاغذ با اندازه تعیین شده و به صورت لمینت در معرض عموم والدین قرار دهند تا خانواده‌ها به راحتی آن را مشاهده کنند و یا اینکه برای اطلاع از شهریه‌ها از مهدکودک درخواست داشته باشند تا در اختیارشان قرار دهد.

کارشناس مسئول امور کودکان بهزیستی یزد درخصوص کلاس‌های فوق برنامه مهدهای کودک گفت: فقط مهدهای کودک تمام وقت یعنی مهدهایی که در روز 8 ساعت فعالیت دارند مجوز برگزاری کلاس‌های فوق برنامه را دارند که تعداد و نوع این برنامه‌ها با توجه به درجه بندی مهد کودک و گروه سنی کودکان تعیین می‌شود و شرکت در آنها اختیاری و با رضایت والدین انجام شده و شهریه آن نیز جدا از بحث شهریه ثابت است.

وی افزود: نحوه دریافت شهریه توافقی بین والدین و مهد کودک است که می تواند براساس توافق صورت گرفته ماهانه، فصلی یا سالانه پرداخت شود و مبلغ شهریه نیز براساس درجه مهد کودک، زمان فعالیت مهد و گروه سنی کودک متفاوت است ضمن اینکه طبق اعلام سازمان بهزیستی شهریه ثابت افزایش 31 درصدی داشته و شهریه فوق برنامه 15 درصد از شهریه نهایی هر مهد کودک را می‌تواند به خود اختصاص دهد.
 

حداقل و حداکثر شهریه ثابت مهدهای کودک در یزد

یگانگی گفت: طبق مصوبه ابلاغ شده در خصوص شهریه مهدهای کودک برای نمونه شهریه ثابت مهدهای کودک تمام وقت حداقل 139هزار تومان و حداکثر 477 هزار تومان تعیین شده، همچنین حداقل و حداکثر شهریه مهدهای کودک شبانه روزی به ترتیب 256 هزار و 497 هزار تومان تعیین شده است.

یگانگی تصریح کرد: با توجه به وضعیت کنونی، تمام مهدهای کودک ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و در این زمینه علاوه بر بازدیدهای دوره‌ای، بازدیدها و نظارت‌های آنلاین از مهدهای کودک نیز انجام می‌شود و تمام مهدهای که در استان باز هستند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1647412
ارسال نظر
نظرات