شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1399/06/25 شناسه خبر: 1647397
رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی یزد:

240 دامداری مزاحم در سطح شهر یزد پلمپ شد/جمع آوری همه دامداری های شهر یزد تا سه ماه آینده

240 دامداری مزاحم در سطح شهر یزد پلمپ شد/جمع آوری همه دامداری های شهر یزد تا سه ماه آینده
دشتی گفت: 240 مرکز پرورش دام یا نگهداری دام در سطح شهر یزد پلمپ و اجازه برگشت به دامدار داده نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «محمدرضا دشتی» رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به معضل دامپروری در بافت شهری یزد اظهار کرد:طرحی ازبیست و پنجم مرداد ماه در یزد برای ساماندهی دامپروری های و مراکز نگهداری دام در یزد شروع و اطلاع رسانی شده است.

دشتی افزود: در مرحله اول این طرح سعی شد  تمام دامداری های منطقه کشتارگاه قدیم و بلوار بهمن ساماندهی شود که این کار علیرغم حجم سنگین کاری که به سازمان متحمل می کرد با کمترین چالش و مشکل با همراهی و همکاری داستگاه های مختلف اعم از دادستانی، دامپزشکی، فرماندهی انتظامی شهرستان یزد، یگان های امداد، اجرائیات شهرداری و پرسنل خود سازمان ساماندهی مشاغل انجا شد.

***جمع اوری 240 دامداری مزاحم در سطح شهر یزد

وی ادامه داد: برای آغاز اجرای این طرح ابتدا به طور مکرر به مراکز دامپروری مراجعه و اخطارهای لازم داده شد و نهایتا با 109 ملکی که بسته شد 240 مرکز پرورش دام یا نگهداری دام پلمپ و اجازه برگشت به دامدار داده نشد.

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی یزد با بیان اینکه جمع آوری دامداری ها در سطح شهر به نفع خود دامدار هم هست عنوان کرد: مطمئنا با تعییر کاربری این املاک و با توجه به  فرهنگ سرای بهمن که در آن منطقه احداث می شود و ابادانی محله، ارزش افزوده خوبی برای ساکنین و مالکین این واحدها خواهد داشت.

دشتی ابراز کرد: حضور دامداری ها در مناطق شهری علاوه بر مشکلات محیط زیستی، تجمع اتباع در یک منطقه ناهنجاری اجتماعی را هم به دنبال دارد و خود این دامپروری ها به تنهایی یک تهدید شهری تلقی می شود.

***دامداری پراکنده سطح شهر یزد بسیار زیاد است

وی با بیان اینکه مرحله اول طرح جمع آوری دامپروری های شهری در مجموعه هشتاد هکتاری اقدام شد گفت: دامداری پراکنده سطح شهر یزد بسیار زیاد است که علیرغم ایجاد مزاحمت شهری و نارضایتی مردم، خلاف قانون هم است و بر اساس بند 20 قانون شهرداری ها نباید در سطح مناطقی که دیگر از حالت محله و روستایی بیرون امده اند و چهره شهر را به خود گرفته اند وجود داشته باشد.

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی یزد با  تاکید برا اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم ظرف سه ماه آینده تمام دامپروری های شناسایی شده سطح شهر یزد جمع اوری شوند تصریح کرد: شاید دامپروری در محدود شهر یزد باشد که از ان مطلع نباشیم که از همشریان گرامی درخواست داریم در صورت نارضایتی از این دست موارد به سازمان مراجعه کنند وبا تکمیل فرمی تلاش می کنیم در مدت کوتاه یک ماهه نسبتا به ساماندهی ان دامداری اقدام شود.

 

https://old.dana.ir/1647397
ارسال نظر
نظرات