شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:12 منتشر شده در مورخ: 1399/06/24 شناسه خبر: 1647095
مدیرکل محیط زیست البرز مطرح کرد؛

انتقال آب از تونل سد کرج به تهران در گرو تخصیص حق آبه به البرز

انتقال آب از تونل سد کرج به تهران در گرو تخصیص حق آبه به البرز
فردین حکیمی گفت: با توجه به اینکه همچنان توافقی بین وزارت نیرو و سازمان محیط زیست برای تخصیص حق ابه زیست محیطی به رودخانه کرج حاصل نشده، انتقال آب از تونل سد کرج به تهران مبهم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، مدیرکل محیط زیست استان البرز امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی برای احداث تونل انتقال اب طالقان – کرج انجام شده و وزارت نیرو به دنبال دریافت مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست است.

فردین حکیمی با اشاره به اینکه احداث تونل مذکور با احتمال اثرات منفی زیست محیطی همراه است، افزود: محیط زیست بر اساس مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی درباره احداث تونل طالقان – کرج، نظر می دهد، باید تمامی چارچوب های مد نظر در این پروژه رعایت شود.
 
وی احداث تونل از سد طالقان به کرج را جایگزینی برای خط لوله انتقال آب به تهران عنوان کرد و اظهار داشت: البته احداث این تونل تاثیرات منفی به دنبال داشته و چشمه های پائین دست این منطقه را خشک خواهد کرد.
 
حکیمی در خاتمه با اشاره به اینکه هنوز انتقال تونلی آب از سد کرج به تهران انجام نشده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه همچنان توافقی بین وزارت نیرو و سازمان محیط زیست برای تخصیص حق ابه زیست محیطی به رودخانه کرج حاصل نشده، انتقال آب از تونل سد کرج به تهران مبهم است.
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1647095
ارسال نظر
نظرات