شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:06 منتشر شده در مورخ: 1399/06/21 شناسه خبر: 1646001
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان زنجان:

کشفیات قاچاق چوب در سال گذشته 25 درصد افزایش یافت

کشفیات قاچاق چوب در سال گذشته 25 درصد افزایش یافت
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه فصول پاییز و زمستان، اوج زمان قاچاق چوب از این استان است، گفت: با اقدامات حفاظتی و تلاش‌های صورت‌گرفته، کشفیات قاچاق چوب در سال 98 افزایش 25 درصدی نسبت به سال 97 داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ رضا مهدیون در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا؛ اظهار داشت: خوشبختانه جو روانی حاکم در سطح استان در پیشگیری از وقوع قطع و خرید و فروش درختان ممنوعه به‌گونه‌ای شده که افراد سودجو و فرصت‌طلب به راحتی نمی‌توانند اقدام به خرید و فروش کرده و ترس از دستگیری، توقیف محموله و اخذ جرایم نیز تا حدود زیادی مانع از این امر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل مشغله کارى در فصول بهار و تابستان به طور معمول، اوج زمان قاچاق چوب در اواخر پاییز و زمستان و در زمانی که درختان به خواب زمستانی می‌روند، اتفاق می‌افتد.

مهدیون افزود: در این فصل به دلیل عدم اشتغال حتى اگر نیاز مالى و فقر عمومى را نیز در نظر نگیریم، گاهی افراد سودجو جهت رفع بیکارى و ماجراجویى، اقدام به قطع غیرمجاز و قاچاق چوب مى‌کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان زنجان در خصوص اینکه بیشترین میزان قاچاق از کدام منطقه اتفاق می‌افتد، گفت: شهرستان طارم و بخش قره‌پشتلو از توابع شهرستان زنجان در معرض قاچاق چوب قرار داشته و گونه‌های منطقه نیز عموماً از نوع گردو و چنار و در بعضی موارد نیز زالزالک، سنجد، اوجا و زبان گنجشک است.

وی تصریح کرد: در سال جاری نیز تلاش خواهیم کرد با بهره‌گیری از تمام توان خود در جهت مبارزه با این پدیده شوم، اقدامات عملی و موثرتری را به مرحله اجرا بگذاریم.

مهدیون ضمن قدردانی از شهروندان فهیم و تمام دوست‌داران طبیعت که یگان حفاظت را در امر خطیر حفظ و نگهداری عرصه‌های طبیعی و منابع ملی یاری می‌کنند، ابراز کرد: از تمام کشاورزان، دامداران، ورزشکاران و سایر اقشار مردم که به نوعی در طبیعت و عرصه‌های ملی حضور دارند، تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف در خصوص قطع درختان، آتش‌سوزی، شخم، تخریب و تصرفات اراضی ملی، بلافاصله از طریق تلفن 1504 اطلاع‌رسانی کنند تا در اسرع وقت، رسیدگی شود.

 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1646001
ارسال نظر
نظرات