شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:08 منتشر شده در مورخ: 1399/06/21 شناسه خبر: 1645978

سخنگوی انصارالله: اتحادیه عرب باید دفن شود

سخنگوی انصارالله: اتحادیه عرب باید دفن شود
سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت که اتحادیه عرب دیگر کارایی ندارد و به مجمعی برای صهیونیست‌ها تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن، در گفت‌و‌گویی ناکامی اتحادیه عرب در محکومیت سازش دولت امارات با رژیم صهیونیستی را به منزله پایان عمر این اتحادیه دانست و گفت که چنین مجمعی باید دفن شود.

عبدالسلام به وبگاه المیسره گفت که اتحادیه عرب به جایی رسیده است که منکر مسأله‌ای می‌شود که به خاطر آن تأسیس شده است، یعنی مسأله فلسطین و اگر در واقعیت نمی‌تواند کاری کند، لااقل از مواضع اصولی خود عقب‌نشینی نکند.

او افزود: «فلسطین خواسته خود را برای صدور بیانیه‌ای برای محکومیت [سازش] ارائه کرد اما نتوانست به نتیجه‌ای برسد. بنابراین ما معتقدیم که این اتحادیه باید دفن شود.»

سخنگوی جنبش انصارالله در ادامه به فلسطینی‌ها هشدار داد که اتحادیه عرب می‌تواند از این پس به قاتلی تبدیل شود که آن‌ها را هدف قرار می‌دهد و تجربه می‌گوید که احتمال اینکه اتحادیه عرب دست به بازداشت گسترده فلسطینیان بزند و پس از آن جنگ نظامی علیه فلسطین به راه بیندازد وجود دارد.

عبدالسلام از فلسطینیان خواست تا دیگر از کانال اتحادیه عرب به دنبال خواسته‌های خود نباشند، چرا که به اتحادیه‌ صهیونیست‌ها تبدیل شده و در خدمت طرح آمریکاست.

او در ادامه به انتقاد از خطیب مسجدالحرام گفت: «از مسائل عجیب اینکه خطیب مسجدالحرام از منبری که باید در دفاع از حق سخن بگوید، خطابه‌ای سرشار از کذب و دروغ و گمراهی ارائه می‌کند و از داشتن منافع مشروع با رژیم صهیونیستی سخن می‌راند.»

وی مردم منطقه را بیدار و آگاه توصیف کرد و گفت که جنبش‌های مقاومت و کشورهایی که چنین مواضعی از اتحادیه عرب را نمی‌پذیرند، مسأله فلسطین را به جلو پیش خواهند برد و این وظیفه‌ای است که آن‌ها بر گردن خود حس می‌کنند و جنبش انصارالله به اینکه در بالا بردن پرچم قرآن و مقابله با دشمنان اسلام پیشگام است، افتخار می‌کند.

روز چهارشنبه اتحادیه عرب در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو خود از صدور بیانیه‌ای در محکومیت توافق امارات و رژیم اسرائیل بر سر عادی‌سازی روابط امتناع کرد و به جای پرداختن به این موضوع، به ترکیه و ایران حمله کرد.

سخنگوی جنبش انصارالله در بخش دیگری از سخنان خود به یورش ائتلاف سعودی به یمن پرداخت و گفت که آمریکای‌ها و انگلیسی‌ها به دروغ می‌گویند که خواستار توقف جنگ و باز شدن فرودگاه صنعاء هستند در حالیکه واقعیت خلاف این امر را نشان می‌دهد.

او تأکید کرد: «انصارالله با هر طرح و برنامه‌ای که به توقف تجاوز و محاصره و حرکت به سمت راه‌حل سیاسی منجر شود، همراه است.»

به گفته عبدالسلام، مردم یمن در مقابله با تجاوز و بیرون راندن خائنان، مصمم است و مادامی که مردم یمن هدف حملات و محاصره است، مقاومت نیز پایان نخواهد یافت.

سخنگوی جنبش انصارالله در بخش پایانی سخنان خود گفت هر زمانی که نیروهای یمنی به دستاورد و پیشروی دست می‌یابند، دشمنان یمن نیز به سرعت دست به فریب و نیرنگ زده و مدعی لزوم پایان جنگ می‌شوند، اما تا زمانی که حملات متوقف نشده و محاصره به طور کامل پایان نیابد، نمی‌توان وارد گفت‌و‌گوهای سیاسی شد

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1645978
ارسال نظر
نظرات