شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:05 منتشر شده در مورخ: 1399/06/21 شناسه خبر: 1645976

تخلیه نیم میلیون نفر از ایالت اورگان آمریکا در پی شدت گرفتن حریق

تخلیه نیم میلیون نفر از ایالت اورگان آمریکا در پی شدت گرفتن حریق
مسئولان آمریکایی می‌گویند با افزایش شدت آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع در ایالت «اورگان»، حدود پانصد هزار نفر را از منازل خود تخلیه کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  شدت گرفتن حریق گسترده در ایالت اورگان آمریکا و نزدیک‌تر شدن آن به مناطق مسکونی، باعث تخلیه حدود نیم میلیون نفر از ساکنان این ایالت شد.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، آتش‌سوزی مرگبار در شمال غرب اورگان که مناطق مسکونی پرجمعیت آن نیز هست، از روز پنجشنبه افزایش یافته و به همین دلیل مسئولان آمریکایی از ساکنان این مناطق خواستند هرچه سریعتر منازل خود را ترک کنند.

دفتر مدیریت بحران ایالت اورگان شامگاه پنجشنبه به وقت محلی (بامداد جمعه به وقت تهران) اعلام کرد مجموع کسانی که از این ایالت تخلیه شده‌اند به ۵۰۰ هزار نفر، یعنی بیش از ۱۰ درصد جمعیت کل (۴،۲ میلیون نفر) اورگان رسیده است.

بر این اساس، نزدیک شدن حریق گسترده به بزرگراه بین ایالتی شماره پنج در حومه جنوبی شهر پورتلند، باعث شد که مسئولان اداره اصلاح و تربیت اورگان زندانیان یک ندامتگاه در نزدیکی محل آتش‌سوزی را نیز تخلیه کنند.

به نوشته آسوشیتدپرس، علی‌رغم اینکه مسئولان ایالت اورگان شمار دقیق تلفات این حریق گسترده را اعلام نکرده‌اند اما تا کنون حداقل چهار کشته بر اثر این آتش‌سوزی گزارش شده است.

مسئولان این ایالت با شوکه‌کننده خواندن تعداد آتش‌سوزی‌های همزمان در ۳۷ نقطه اورگان، گفتند مساحتی به وسعت ۳۶۴۰ کیلومتر مربع (بزرگتر مساحت منطقه رود آیلند) طی سه روز گذشته در آتش سوخته است.

حریق جنگل‌ها و مراتع ۱۳ ایالت آمریکا در حالی همچنان به پیشروی و گسترش ادامه می‌دهد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از نزدیک به ۳ هفته پیش هیچ اظهارنظری درباره آنها مطرح نکرده است.

انتهاب پبام/

https://old.dana.ir/1645976
ارسال نظر
نظرات