شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 16:56 منتشر شده در مورخ: 1399/06/19 شناسه خبر: 1645603

حمله لفظی وزیر خارجه مصر علیه ترکیه

حمله لفظی وزیر خارجه مصر علیه ترکیه
وزیرخارجه مصر در نشست اتحادیه عرب به شدت از سیاست‌های ترکیه انتقاد کرد و خواستار مقابله با آن شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛«سامح شکری» وزیر خارجه مصر امروز چهارشنبه در نشست اتحادیه عرب با «ویرانگر» خواندن اقدامات ترکیه، خواستار مقابله با آن شد.

به گزارش پایگاه خبری «الیوم السابع»، «احمد حافظ» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر در توضیحی درباره این سخنان گفت که سامح شکری با اشاره به «اقدامات ویرانگر رژیم ترکیه» در برخی کشورهای عربی، تأکید کرد که این اقدامات به اختلافات فرقه‌ای دامن می‌زند.
 
وزیر خارجه مصر در سخنرانی خود با ارائه شواهدی از «دخالت‌های آشکار رژیم ترکیه» در چند کشور عربی به اقدامات آنکارا در «هموارسازی راه برای ورود هزاران مزدور به سوریه، ارسال هزاران نیرو به لیبی و اختصاص منابع متعلق به برخی ملت‌های عربی برادر در عراق  و لیبی از طریق امضای یادداشت‌های تفاهم غیرقانونی» اشاره کرد.
 
شکری همچنین در این نشست بر لزوم در پیش گرفتن یک سیاست عربی یکپارچه و قاطع مبتنی بر هماهنگی میان کشورهای عربی با هدف بازداشتن ترکیه تأکید کرد.
 
یکصد و پنجاه و چهارمین نشست اتحادیه عرب، امروز به ریاست فلسطین برای بررسی پاره‌ای مسائل مهم مرتبط با کشورهای عربی و در صدر آنها تحولات مربوط مسئله فلسطین از طریق فناوری ویدئو کنفرانس برگزار شد.
 
منبع: فارس
https://old.dana.ir/1645603
ارسال نظر
نظرات