شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 1399/06/19 شناسه خبر: 1645476
مدیرکل تامین مسکن کمیته امداد کشور:

۲۵ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده کشور احداث شد

۲۵ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده کشور احداث شد
دالوند، مدیرکل تامین مسکن کمیته امداد کشور گفت: تاکنون 25 هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده 18 استان احداث شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، احمدرضا دالوند در سفر به استان لرستان و بازدید از مناطق سیل زده پلدختر اظهار داشت: یکی از خدمات کمیته امداد ساخت مسکن برای مددجویان تحت پوشش است که در این راستا تاکنون دو میلیون واحد منزل مسکونی برای مددجویان ساخته و تعمیر شده است.

وی افزود: از این تعداد ۴۵۰ هزار واحد احداثی و مابقی واحدهای مسکونی بوده که اقدامات لازم انجام شد.

مدیرکل تامین مسکن کمیته امداد کشور تصریح کرد: بنیاد مسکن در راستای ارائه تسهیلات مرحله ای فعالیت می کند ولی کمیته امداد برنامه بر نظارت مرحله ای ساخت وساز مسکن را در دستور کار دارد.

دالوند با اشاره به ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده کشور خاطر نشان کرد: ساخت و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل از اولویت های سازمان بود و در بحث ساخت وساز مسکن سیل زدگان اگر کوتاهی صورت گیرد، با مقصرین برخورد خواهشد که تاکنون۲۵هزار در ۱۸استان ساخته شده است.

وی بیان کرد: بسیاری از این واحدها تا پایان شهریور ماه تکمیل می شود و بعد از تکمیل به مددجویان تحویل داده می شود و واحدهایی که نیاز به مرمت داشتند انجام شده است.

مدیرکل تامین مسکن کمیته امداد کشور با اشاره به این که اشتغال ومسکن اولویت کمیته امداد امام(ره) است افزود: یکی از راه های مهم توانمند سازی مددجویان ارائه تسهیلات اشتغال و توانمند سازی این مددجویان است.

دالوند اظهار داشت: دو تفاهم نامه ۲۰هزار واحد مسکونی در بازه زمانی دو الی سه ساله بسته شده است. عقب افتادگی و محرومیت های چندین ساله علت کندی در اجرای برنامه های توسعه ای است، همچنین تحویل زمین علت اصلی عقب افتادگی اجرای پروژه‌های مسکن بوده و در ادامه نیز بیماری کرونا عاملی شد که پروژه ها به کندی پیش برود.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1645476
ارسال نظر
نظرات