شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 16:32 منتشر شده در مورخ: 1399/06/23 شناسه خبر: 1645075

نارضایتی اکثر صهیونیست‌ها از بی‌کفایتی نتانیاهو

نارضایتی اکثر صهیونیست‌ها از بی‌کفایتی نتانیاهو
پیمایش افکارسنجی جدید در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد اکثر صهیونیست‌ها از بی‌کفایتی‌های نخست‌وزیر خود ناراضی و به آینده نیز بدبین هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در کنار تظاهرات هفتگی در فلسطین اشغالی در اعتراض به نحوه عملکرد کابینه تل‌آویو در مقابله با شیوع ویروس کرونا و همچنین پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، نظرسنجی‌ها هم نارضایتی اکثر صهیونیست‌ها را نشان می‌دهد.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، نظرسنجی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی که نتایج آن شامگاه دوشنبه منتشر شد، نشان داد ۶۵ درصد اسرائیلی‌ها از بی‌کفایتی نتانیاهو در مقابله با بحران همه‌گیری ویروس کرونا و رکود اقتصادی متعاقب آن ناراضی هستند.
 
در مقابل اما فقط ۳۲ درصد از صهیونیست‌ها (چیزی حدود یک سوم جمعیت کل) نتانیاهو را نخست‌وزیر مناسب برای اداره کابینه می‌دانند که اکثرا از هواداران حزب لیکود یا متحدان آن هستند.
 
به علاوه، تحقیق افکارسنجی دیگری نیز می‌گوید که صهیونیست‌ها به میزان بیشتری نسبت به گذشته، درباره آینده خود بدبین هستند و حتی اعلام توافق عادی‌سازی روابط با امارات عربی متحده هم نتوانسته آنها را به آینده این رژیم میدوار کند.
 
به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، نظرسنجی موسوم به «شاخص صدای اسرائیلی» که امروز (سه‌شنبه) برای ماه آگوست ۲۰۲۰ منتشر شده نشان می‌دهد حدود ۵۳ درصد از صهیونیست‌ها یعنی بیش از نیمی از آنها چشم‌انداز مساعدی را مقابل خود ترسیم نکرده و امیدی به آینده ندارند.
 
بر این اساس، نزدیک به ۶۹ درصد از اسرائیلی‌ها نیز می‌گویند که روزهای فعالیت کابینه نتانیاهو به شماره افتاده و منتظر برگزاری چهارمین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی در حدود یک سال و نیم اخیر هستند.
 
بامداد یکشنبه دوازدهمین هفته پیاپی بود که چند هزار نفر از معترضان به عملکرد نتانیاهو، با تجمع مقابل اقامتگاه وی در قدس اشغالی خواستار استعفای شدند.
 
منبع: فارس
https://old.dana.ir/1645075
ارسال نظر
نظرات