شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1399/06/14 شناسه خبر: 1643603

هشدار پکن به شماری از کارشناسان سازمان ملل

هشدار پکن به شماری از کارشناسان سازمان ملل
وزارت امور خارجه چین اظهارات برخی گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل درخصوص مسائل هنگ‌کنگ را دخالت در امور داخلی توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دولت چین روز جمعه اظهارات شماری از کارشناسان سازمان ملل درخصوص مسائل هنگ‌کنگ را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، «هوآ چون‌یینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین هشدار داد، این اظهارات کارشناسان سازمان ملل درخصوص قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ «مداخله در امور داخلی» چین محسوب می‌شود.
 
روز جمعه شماری از گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل در نامه‌ای مدعی شدند، بخش‌هایی از قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ «آزادی بیان و هرگونه انتقادی را تبدیل به جرم کرده است».
 
هنگ کنگ که پیش‌تر مستعمره بریتانیا بود، در جولای ۱۹۹۷ از بریتانیا جدا و تحت حاکمیت سرزمین اصلی چین قرار گرفت. با این حال کشورهای غربی از جمله انگلیس و آمریکا همچنان در امور داخلی این منطقه تحت حاکمیت چین مداخله می‌کنند.
 
سال گذشته در پی مطرح شدن قانون استرداد مجرمین به سرزمین اصلی، مخالفان دولت هنگ‌کنگ با تحریک دولت‌های غربی دست به تظاهرات گسترده زدند. رفته رفته این اعتراضات به تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای پلیس کشیده شد.
 
پس از آن قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین به تصویب رسید و اجرایی شد که بر اساس آن، پکن می‌تواند با اعمال این قانون جرائم مربوط به ایجاد جدایی، براندازی، تروریسم و تبانی با نیرو‌های خارجی را مجازات کند. این مجازات می‌تواند شامل حکم حبس ابد نیز باشد.
 
منبع: چین 
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1643603
ارسال نظر
نظرات