شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1399/06/14 شناسه خبر: 1643571
با انتشار یک کتاب جدید؛

خاطراتی جدید از کاخ سفید/ افشای بی‌اخلاقی‌های ترامپ توسط هوادارش

خاطراتی جدید از کاخ سفید/ افشای بی‌اخلاقی‌های ترامپ توسط هوادارش
در حالی که سخنگوی رسانه‌ای سابق کاخ سفید ترامپ خواسته است کاملا به ترامپ وفادار باشد، در خلال خاطرات او می‌توان به رفتارهای غیراخلاقی رییس جمهور پی برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گاردین، جدیدترین کتاب خاطراتی که قرار است توسط یکی از کارکنان سابق کاخ سفید دونالد ترامپ بیرون بیاید متعلق به سارا هاکابی سندرز سخنگوی رسانه‌ای اسبق کاخ سفید است.

این کتاب «سخن گفتن از طرف خودم» نام دارد و قرار است سه‌شنبه آینده منتشر شود.
 
گاردین در حالی که یک نسخه از این کتاب را دریافت کرده، درباره آن نوشته است:
 
کتاب‌های خاطرات قبلی منتشرشده از کاخ سفید تقریباً همگی علیه ترامپ بوده‌اند. اما این کتاب به جای اینکه کتاب فاش‌کننده‌ای از یکی از کارکنان سابق یا کتابی آشکارکننده از سابقه خانوادگی نوشته برادرزاده ترامپ باشد، در عمل تجلیلی است از رییس‌جمهور توسط یکی از حامیان وفادار او. زیرعنوان این کتاب هم «باور، آزادی و نبرد زندگی‌مان داخل کاخ سفید ترامپ» انتخاب شده است.
 
سندرز متعلق به یکی از شناخته‌شده‌ترین خانواده‌های جمهوری‌خواهان است. پدر او مایک هاکابی یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۶ بود و گفته می‌شود خود سندرز هم قصد دارد در آرکانزاس وارد رقابت فرمانداری شود.
 
اما حتی در میان تحسین‌های سندرز، باز هم می‌توان به مثال‌هایی از رفتارهای زشت و زن‌ستیزانه رییس‌جمهور و دستیاران ارشد او اشاره کرد که ممکن است تا حدودی به کمپین ترامپ آسیب بزند؛ مخصوصاً با توجه به اینکه ترامپ در میان زنان از حمایت کمتری نسبت به جو بایدن برخوردار است.
 
به طور مثال، سندرز می‌نویسد وقتی آمریکا و کره شمالی در ژوئن ۲۰۱۸ در سنگاپور نشستی برگزار کردند، کیم جونگ اون به او (سندرز) چشمک زد و ترامپ از او خواست از این مسئله استفاده کند. ترامپ که خوشحال شده بود گفت: «کیم جونگ اون باهات لاس زد! واقعاً زد! لعنتی باهات لاس زد!»
 
سندرز که یک مسیحی با ایمان است و در سراسر کتاب درباره اعتقادات خود صحبت می‌کند، نوشت که به ترامپ گفت حتماً منظور کیم جانگ اون چنین چیزی نبوده و به ترامپ گفت: «قربان، بس کن.»
 
اما ترامپ به شوخی ادامه داد «خب سارا، نهایی شد. باعث شد بری کره شمالی و برای تیم فداکاری کنی! شوهر و فرزندانت دلشان برایت تنگ خواهد شد اما تو قهرمان کشورمان خواهی بود!» و قهقهه زد.
 
سندرز می‌نویسد که در نشست سنگاپور، ترامپ به کیم جونگ اون یک خوش‌بوکننده تیک تاک تعارف کرد که کیم جونگ اون با بی‌میلی قبول کرد. ترامپ در ادامه آن را به صورت دراماتیکی به هوا پرت کرد تا به کیم اطمینان خاطر بدهد که فقط خوش‌بوکننده است و سم نیست.
 
ترامپ و کیم سه بار ملاقات کردند که هیچ نتیجه‌ای نداشت. در حقیقت، محققان می‌گویند پیونگ‌یانگ تعداد سلاح‌ها و موشک‌های خود را به شدت افزایش داده و منتقدان ترامپ می‌گویند رویکردهای عجیب او باعث آسیب خوردن روابط با همتایان کلیدی کشور از جمله کره جنوبی شده است.
 
منبع: مهر
 
انتهای پیام/
 
 
https://old.dana.ir/1643571
ارسال نظر
نظرات