شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 18:21 منتشر شده در مورخ: 1399/06/12 شناسه خبر: 1643181
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا مرکز مازندران:

کوچ خریداران از بورس، طلا را گران کرد/سکه 11.6 میلیون تومان!

کوچ خریداران از بورس، طلا را گران کرد/سکه 11.6 میلیون تومان!
محمدرضا نصیری با اشاره به افت قیمت‌ها در بازار بورس و افزایش شمار فروشندگان طی روزهای اخیر، گفت: طی روزهای اخیر با متمایل شدن این سرمایه به سمت بازار طلا، قیمت‌ها رو به بالا در حرکت است و همچنان انتظار افزایش قیمت‌ها طی روزهای آتی را داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین وضعیت تغییرات قیمتی بازار طلا، سکه و دلار و نوسانات در حال اتفاق این روزها، اظهار کرد: بازار مجدد شدیدا دچار نوسان شد و دوباره در حال حرکت رو به بالا است.

وی افزود: علت اصلی این موضوع هم به افت شاخص بورس بر می‌گردد و هر لحظه این افت رو به پایین در حال حرکت است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهرفروشان مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: با توجه به افت شاخص‌های بورس، شاهد افزایش شمار فروشندگان سهام برای خروج از بورس هستیم و تقریبا چیزی نزدیک به دو-سوم این بازار در حال فروش سهام خود هستند.

این فعال صنفی ادامه داد: ترس از زیان بیشتر، موجب شده است تا در بازار رو به افول بورس، شاهد افزایش بی رویه فروشندگان سهام باشیم و طبیعتا بر اساس پیش‌بینی‌ها، این سرمایه به سمت بازار طلا، متمایل خواهد شد.

نصیری گفت: از یک سو، کاهش قیمت‌ها در بازار بورس، موجب شده است تا سرمایه به سمت بازار طلا سرازیر شود و از سویی دیگر، افزایش این روزهای قیمت دلار و طبیعتا بالاتر رفتن قیمت سکه و طلا طی روزهای آینده، انگیزه را برای سرمایه‌گذاری در این بازار بیشتر خواهد کرد.

وی قیمت امروز دلار در بازار آزاد را 24 هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: هر گرم طلا در بازار امروز به یک میلیون و 126 هزار تومان رسیده است.


عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهرفروشان مرکز مازندران، اعلام کرد: سکه تمام در بازار امروز با مزنه 11 میلیون و 600 هزار تومان، نیم سکه با نرخ 5 میلیون و 600 هزار تومان و ربع سکه با قیمت 3 میلیون و 200 هزار تومان در معاملات، خریدوفروش شد.

این فعال صنفی در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از آینده بازار این روزهای طلا و سکه چیست؛ عنوان کرد: پیش بینی ما، حرکت قیمت‌ها در بازار طلا رو به بالا خواهد بود و مطمئنا قیمت‌ها از این سطح بالاتر خواهد رفت، چرا که در حال حاضر، چیزی برای عرضه از سوی دولت وجود ندارد.

نصیری متذکر شد: هر چند ادامه برقراری مکانیزم ماشه در کنار مسائل سیاسی و منطقه‌ای دیگر نظیر برجام و قرارداد فی مابین اسرائیل و امارات، مسائل اقتصادی کشور را پیچیده‌تر کرده است، اما عمده نوسانات بازار طلا در داخل کشور به وضعیت رو به پائین بورس و نوسانات رو به بالای دلار بر می‌گردد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1643181
ارسال نظر
نظرات