شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635159

نزاع در دفتر ترامپ بر سر «تیک تاک»

نزاع در دفتر ترامپ بر سر «تیک تاک»
بحث در اتاق بیضی کاخ سفید بر سر تصمیم‌گیری درباره فعالیت یک شرکت پیام‌رسان چینی در آمریکا، به درگیری میان دو تن از مقامات دولت منجر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تصمیم‌گیری درباره وضعیت فعالیت پیام‌رسان چینی «تیک تاک» در آمریکا به درگیری میان مقامات کاخ سفید منجر شده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، چند منبع مطلع روزنامه «واشنگتن پست» گفتند اخیراً «پیتر ناوارو» مشاور تجاری دولت و «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در اتاق بیضی کاخ سفید بر سر وضعیت تیک تاک به نزاع پرداخته‌اند.
 
در این جلسه که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز حضور داشت، ناوارو بر تحریم کامل این نرم افزار چینی در آمریکا اصرار داشت اما منوشین معتقد بود تیک تاک باید به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. در نهایت اختلاف نظر میان این دو به داد و فریاد زدن بر سر یک‌دیگر منتهی شد.
 
یکی از این منابع مطلع به واشنگتن پست گفت، درگیری میان این دو مقام کاخ سفید بالا گرفت و کار آن‌ها به «زد و خورد و کتک‌کاری» رسید.
 
«مونیکا کرولی» سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا با امتناع از توضیح در این زمینه گفت: «ترامپ بر دیدگاه‌های قوی و گاهاً مخالف اتکا می‌کند تا به تصمیمی برسد که در راستای بهترین منافع برای مردم آمریکا باشد».
 
ترامپ روز پنجشنبه به شرکت «بایت دنس» مالک پیام‌رسان تیک تاک تا ۱۵ سپتامبر مهلت داد تا خریداری برای این برنامه در آمریکا پیدا کرده یا فعالیت آن را به‌طور کامل متوقف کند.
 
انتهای پیام/
منبع: فارس
https://old.dana.ir/1635159
ارسال نظر
نظرات