شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:41 منتشر شده در مورخ: 1399/05/18 شناسه خبر: 1634856
در شرق دیرالزور صورت گرفت؛

وقوع درگیری‌های معترضان سوری و عناصر تحت حمایت آمریکا

وقوع درگیری‌های معترضان سوری و عناصر تحت حمایت آمریکا
درگیری های شدیدی میان عناصر مسلح تحت حمایت آمریکا و اعضای قبیله «العکیدات» در شرق دیر الزور به وقوع پیوست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اسپوتنیک، درگیری های شدیدی میان اعضای قبیله العکیدات و عناصر مسلح وابسته به نیروهای کرد سوریه دموکرات (قسد) تحت حمایت آمریکا در اطراف شهرک ذیبان واقع در شرق دیر الزور به وقوع پیوسته است.

این درگیری ها مشخصاً در منطقه اللطوه و المستوصف و البرید به وقوع پیوسته و صدای شلیک گلوله در تمام این مناطق و روستاهای اطراف آن به گوش می رسد.

۲ روز قبل نیز منابع سوری اعلام کرده بودند که شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا «قسد» در واکنش به گسترش دامنه تظاهرات علیه «قسد» و نیروهای اشغالگر آمریکا، شهرک های «الشحیل» ،«البصیره»، «الحوایج» و «ذیبان» در حومه دیر الزور را محاصره کردند و مانع ورود و خروج اهالی از این شهرک ها شدند.

منابع مذکور افزودند: شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا «قسد» برای مهار تظاهرات در حومه دیر الزور شهرک های «الشحیل»، «البصیره»، «الحوایج» و «ذیبان» در حومه دیر الزور را محاصره کردند و ورودی این شهرک را نیز بستند.

به گفته این منابع، دامنه اعتراضات و تظاهرات علیه شبه نظامیان «قسد» در روستاها و شهرک های «ذیبان» و «جدید عکیدات» و» جدید بکاره» و «الطیانه» و «الصبحه» و «أبو النتیل» و «الشحیل» و «شنان» در حومه دیرالزور گسترش یافته است.

این منابع بیان کردند: نیروهای مورد حمایت آمریکا به سوی تظاهرات کنندگان آتش گشودند. ساکنان هم بر سلاح و خودرو این شبه نظامیان وابسته به آمریکا مسلط شده و شماری از این نیروها را هم به اسارت گرفته اند.

به تازگی روند ترور شخصیت های برجسته قبایل مستقر در حومه دیر الزور واقع در شرق سوریه شدت گرفته است به طوری که شیخ «مطشر حمود جدعان الهفل» یکی از شیوخ قبیله العکیدات به دست افراد مسلح ناشناس در روستای الحوایج در شرق دیر الزور ترور شد.

منابع قبیله ای در این منطقه اعلام کردند که این شیخ سوری در نزدیکی منطقه ذیبان که کنترل آن به دست عناصر آمریکایی و نیروهای کُرد سوریه دموکرات (قسد) است ترور شد.

انتهای پیام/

منبع: مهر

 

https://old.dana.ir/1634856
ارسال نظر
نظرات