شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1399/05/17 شناسه خبر: 1634716
در مراسم تجلیل از خبرنگاران سوادکوه عنوان شد؛

روشنگری در جامعه مهم‌ترین رسالت خبرنگاران

روشنگری در جامعه مهم‌ترین رسالت خبرنگاران
مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال و رسمی سوادکوه با رعایت آیین‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بلاغ، مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال و رسمی سوادکوه با رعایت آیین‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا پنجشنبه شب در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: 17 مرداد به نوعی سال پایان کاری خبرنگاران محسوب می‌شود.
 
مهدی یزدانی افزود: از فعالیت گسترده خبرنگاران بخصوص در ایام کرونایی تقدیر می‌کنم.
 
امام جمعه پل‌سفید‌ نیز شرایط کرونایی و دوری فرزند از والدین و محدودیت‌های ایجادشده زمانی برای یادآوری قیامت توصیف کرد و گفت: خبرنگاران وظیفه آگاهی‌رسانی دارند و دیده‌‎بان جامعه هستند.
 
حجت‌الاسلام سیدمهدی جعفری با اشاره به وظایف متقابل مردم و خبرنگاران تاکید کرد: خبرنگار باید برای مردم و مدیران، دلسوز باشد.
 
امام جمعه پل‌سفید‌ انتقاد همراه با بیان عملکرد، انصاف در تهیه و نشر اخبار و تعهد را از ویژگی‌های خبرنگاران برشمرد و تصریح کرد: شایعه‌پراکنی باعث بریدن سر امام حسین(ع) با شایعه خروج از دین ایشان و بی‎نمازی امام اول شیعیان توسط دستگاه تبلیغاتی معاویه و شهادت ایشان شد که پس از شهادت امام علی(ع)، شامیان از نماز‌خواندن امام علی(ع) متعجب شدند.
 
این مسئول در پایان با اشاره به حساسیت فعالیت خبرنگاران و پاسخگویی آنان در قیامت بابت فعالیت‌های رسانه‌ای اظهار کرد: حضور خبرنگاران برای مردم و مدیران، نعمت است.
 
در ادامه این مراسم فرماندار سوادکوه نیز با بیان اینکه از جلسه با خبرنگاران خسته نمی‌شوم، افزود: مطالبی را که به دلیل وضعیت شغلی نتوانم بیان کنم و توسط خبرنگاران بیان شود، خوشحال می‌شوم و سوگند قرآن به قلم بر اهمیت فعالیت رسانه می‌افزاید.
 
سعید یزدانی به وظایف خبرنگاران اشاره و خاطرنشان کرد: انصاف، آگاهی‌رسانی، پاسداری از حریم قلم، حقیقت‌نویسی، تعهد، دوری از سو‌استفاده از وظایف خبرنگاران محسوب می‌شود.
 
فرماندار سوادکوه با اشاره به نقش خبرنگاران در جامعه افزود:روشنگری در جامعه از وظایف خبرنگاران است.
 
این مسئول تصریح کرد: ایجاد شبهه، هیجان‌ها، دوری از سندیت و واقعیت در فضای مجازی، رسالت خبرنگاران را سخت‌تر می‌کند.
 
یزدانی افزود: در گذشته که اخبار به صورت امروزی تخصصی نبود، اطلاعات خبرنگاران به اندازه اقیانوس با عمق 2 سانتی‌متر بود ولی امروز که تخصصی‌بودن اخبار وجود دارد، اطلاعات خبرنگاران به اندازه برکه با عمق صد‌ها متر است.
 
وی تبیین وقایع اجتماعی جامعه را از رسالت‌های خبرنگاران و دسترسی آسان به اطلاعات حق مردم دانست و تاکید کرد:مهندسی و معماری خبر از اولویت‌های خبرنگاران حرفه‌ای است تا شاهد ریشه‌دار‌بودن فعالیت رسانه‌ای باشیم.
 
فرماندار سوادکوه در پایان نگارش خبر را آسان‌تر از تحلیل خبر برشمرد و با بیان اینکه تحلیل خبری نیاز به وجود خبرنگاران با ‌دانش است، تصریح کرد: مدیران، خبرنگاران را همیار خود بدانند و مدیری که عملکرد ندارد و یا فعالیتش دچار خطا است خود را در اتاق شیشه‌ای قرار نمی‌دهد.
 
گفتنی است در پایان مراسم با اهدای لوح سپاس و هدیه از خبرنگاران فعال و رسمی سوادکوه تجلیل شد و خبرنگاران با حضور در تپه نورالشهدا، مزار شهدای گمنام پل‌سفید‌ با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.

انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1634716
ارسال نظر
نظرات