شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 21:17 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1634019
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خبر داد

بهره‌برداری از بخش عمده پروژه‌های دانش بنیان در استان یزد

بهره‌برداری از بخش عمده پروژه‌های دانش بنیان در استان یزد
سونا ستاری گفت: سعی داریم تا پایان سال جاری بخش عمده‌ای از پروژه های استان یزد در حوزه اقتصاد دانش بنیان تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، سورنا ستاری عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد و در پایان سفر به این استان، با بیان اینکه ظرفیت علم و فناوری در استان یزد در‌حد فوق‌العاده‌ای است، گفت: سعی داریم تا پایان سال جاری بخش عمده‌ای از پروژه های استان یزد در حوزه اقتصاد دانش بنیان تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد و امیدواریم همه پروژه‌های استان در این حوزه تا پایان عمر دولت دوازدهم افتتاح شود.

وی ادامه داد: توسعه پارک علم و فناوری یزد و تکمیل پروژه کارخانه نوآوری همراه با توسعه زیرساخت‌ها برای ما در اولویت است و هدف ما از سفر به استان‌ها ایجاد اکوسیستم در اقتصاد دانش بنیان می باشد. تلاش است در حوزه اقتصاد دانش بنیان از رانت دولتی فاصله بگیریم و این اقتصاد متکی به خود و مستقل باشد که تا حد زیادی در این مهم موفق بوده ایم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه لازم است اقتصاد دانش بنیان جایگزین اقتصاد نفتی شود تصریح کرد: فساد در اقتصاد ناشی از اقتصادهای نفتی و زیرزمینی است و مفت خوری و استفاده از پول نفت و فروش میراث گذشتگان به هر شکل ممکن معضلی است که نیاز به اصلاح دارد و دولت ها باید ریسک سرمایه گذاری را پایین بیاورند.

ستاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خوشبختانه یزد در بروز و شیوع بیماری کرونا  جزو اولین استان‌هایی بود که با استفاده از همین اقتصاد دانش بنیان توانست مشکل ماسک را در استان خود حل کند و امروز در رابطه با تمام تجهیزات اتاق عمل، آی سی یو، کیت‌های تشخیصی، تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده به خودکفایی رسیده ایم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که فروش سالیانه آنها در سال گذشته ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است و بیش از ‌شش هزار استارتاپ فعال نیز داریم که تلاش داریم این تعداد  افزایش یابد.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1634019
ارسال نظر
نظرات