شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633923
کارگردان مازندرانی مطرح کرد؛

پویش «به وقت روشنایی» راهی برای فرهنگ‌سازی کاهش مصرف برق

پویش «به وقت روشنایی» راهی برای فرهنگ‌سازی کاهش مصرف برق
محمدرضا احمدی گفت: پویش «به وقت روشنایی» راهی برای فرهنگ‌سازی در کاهش مصرف برق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در رابطه با پویش “به وقت روشنایی”، اظهارکرد: همه انسان‌ها به صورت زنجیروار مانند دانه‌های یک تسبیح به یکدیگر متصل و وابسته بوده و بر هم اثرگذار هستند.

 
وی با اشاره به اینکه هر یک از افراد جامعه باید در نگهداری منابع انسانی تلاش کند خاطرنشان کرد: همانگونه که در دستورات دینی ما سفارش شده باید از هرگونه اسراف جلوگیری شود چراکه قناعت کردن از سفارش‌های دین ما بوده و باید در تمام زمینه‌های زندگی نسبت به آن عمل شود.

این کارگردان و نمایشنامه‌نویس با بیان اینکه صرفه‌جویی در منابع انرژی و به‌ویژه مصرف برق بسیار ضروری است، تصریح کرد: باتوجه به اینکه در روزهای گرم سال قرار داریم و این گرما موجب افزایش مصرف برق در کشور می‌شود باید با همدلی و همراهی در جامعه نسبت به مصرف برق صرفه‌جویی داشته باشیم.

احمدی بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب برای بهینه مصرف کردن منابع انرژی تاکید کرد و گفت: اگر تمامی افراد در زندگی شخصی و کاری خودشان، بهینه مصرف کردن برق را برای خود یک عادت تلقی کنند و همین امر را به فرزندان خود آموزش دهند می‌توانیم گام بزرگی برای کاهش اتلاف انرژی برداریم.

وی با اشاره به اینکه من و خانواده‌ام برای کنترل مصرف برق به پویش “به وقت روشنایی” می‌پیوندیم گفت: خاموش کردن ۱۵ دقیقه‌ای کولر در ساعت‌های اوج مصرف که بین ساعت ۱۳ تا ۱۷ بوده و قرار دادن دمای کولر بین ۲۴ تا ۲۶ درجه در هر منزل به میزان ۱۰ میلیون تومان در هزینه تولید برق به کشور کمک می‌کند.

این چهره فرهنگی و مدرس کلاس‌های بازیگری گفت: از همه چهره‌های فرهنگی و اقشار مختلف جامعه دعوت می‌کنم با پیوستن به پویش “به وقت روشنایی” در مصرف برق صرفه‌جویی کرده چراکه با مصرف بهینه می‌توانیم شاهد کم شدن خاموشی‌ها باشیم و همچنین حاصل این صرفه‌جویی به مناطق محروم اختصاص داده می‌شود.

انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1633923
ارسال نظر
نظرات