شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633921
عمویی عنوان کرد:

کارشکنی برخی شرکت‌های غربی در تامین داروهای خاص/ ۹۷ درصد داروی کشور در داخل تولید می شود

کارشکنی برخی شرکت‌های غربی در تامین داروهای خاص/ ۹۷ درصد داروی کشور در داخل تولید می شود
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در نشست امروز رئیس سازمان غذا و دارو به کارشکنی برخی شرکت‌های غربی در تامین داروهای خاص مورد نیاز کشور اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در  تشریح نشست ظهر امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: مهمان جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  «شانه‌ساز»  رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت بود؛ در جلسه امروز از منظر مرتبط با کمیسیون به موضوع تامین داروی مورد نیاز کشور پرداخته شد.

وی افزود: بر اساس گزارش شانه ساز، در حال حاضر ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و جمهوری اسلامی ایران توانمندی ها و دستاوردهای خوب و قابل توجهی در تولید دارو، فرمولاسیون آن، دانش داروسازی و حتی تامین مواد اولیه داخلی داشته است.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: بر اساس گزارش رئیس سازمان غذا و دارو، نیاز واردات دارویی کشور، حدود  ۳ درصد از دارویی مصرفی است. که حدود نیمی از آن مربوط به داروهایی که جدیدا به شبکه دارویی دنیا معرفی شده و ما پس از طی یک فاصله زمانی، امکان تولید این داروها را داخل فراهم می کنیم.
 
عمویی اضافه کرد: به همین جهت و به دلیل توجه به تولیدات داخل، کشور در تامین داروی مورد نیاز مردم با مشکلی مواجه نیست.
 
وی به نقل از رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، گفت: شانه ساز به کارشکنی برخی شرکت های غربی در تامین داروهای خاص مورد نیاز هم اشاره کرد و گفت که «دشمنان برای ایجاد مشکل از طریق ایجاد کمبود برخی داروهای خاص برنامه ریزی کرده بودند که تلاش کرده ایم با اتکا به داخل از این مشکل عبور کنیم.»
 
بنابر گزارش مهر، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نمایندگان حاضر در کمیسیون هم ضمن تقدیر از پیشرفت‌های صورت گرفته در صنعت داروسازی کشور، بر اقدامات لازم جهت حفظ امنیت دارویی مردم و همچنین مقابله با انحصارات در تامین و تولید دارو تاکید کردند.
 
عمویی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته، کمیته های ذیل کمیسیون امنیت ملی، هم جلسات تخصصی را برگزار کرده بودند که از جمله آنها کمیته امنیت مجلس، گزارش خود را درباره حادثه نطنز به استماع اعضا رساند و این گزارش به صورت طبقه بندی شده برای مقامات ارشد نظام ارسال خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 
https://old.dana.ir/1633921
ارسال نظر
نظرات