شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 12:50 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633826

مستند "خاکریزهای سفید" به آنتن رسید

مستند "خاکریزهای سفید" به آنتن رسید
مجموعه مستند «خاکریزهای سفید» با موضوع تأثیر کرونا بر تنهایی و عواطف انسان امروز از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مستند «هنر آنست» سه‌شنبه 14 مرداد، «شیپور جنگ» چهارشنبه 15 مرداد و «آن شب» پنجشنبه 16 مرداد 1399 از مجموعه «خاکریزهای سفید» تولید گروه مستند روایت فتح حوالی ساعت 20:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

جواد یقموری و مهدی امینی کارگردانان این مجموعه مستند را از روز‌های اول شیوع ویروس کرونا، در قم ساختند با اشاره به نیاز انعکاس مقاومت در برابر بیماری کرونا، گفت: کرونا دغدغه ای بزرگ است چرا که سلامت جامعه را تهدید می‌کند و هرگونه مبارزه و مقابله با آن نوعی مقاومت محسوب می‌شود.

جواد یقموری کارگردان مجموعه مستند «خاکریزهای سفید» گفت: تولید آثار مستند درباره کرونا سبب می‌شود دلاوری‌ها و جانفشانی‌های مدافعان حوزه سلامت در تاریخ ثبت شود زیرا می‌توان ادعا کرد کادر درمانی کشور و افرادی که امروز با کرونا مبارزه می‌کنند، ایثار و فداکاری در حد رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دارند.

مهدی امینی درباره مشکلات کار در شرایط شیوع کرونا گفت: امکان نداشتن تصویربرداری از بعضی صحنه‌ها، فیلم‌سازی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رویارویی با بیماران و... سختی کار را دوچندان می‌کرد. از طرفی  ما بسیار نگران سلامتی همراهان و خانواده‌هایمان بودیم به همین خاطر تمام پروژه تصویربرداری در بیمارستان بر عهده ما دو نفر بود برای به حداقل رساندن آسیب به اطرافیان.

مهدی امینی ادامه داد: روز‌های اول بیمارستان را دالان مرگ می‌دیدیم. در بطن ماجرا اتفاقات خاص و تکان‌دهنده‌ای می‌افتاد. بیمارستان لایه‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها بیماری است؛ لایه‌های روانی گسترده‌ای نیز وجود دارد؛ اما با همه سختی‌ها، لحظات نابی به تصویر کشیده شد.

او خاطرنشان کرد: این مستند روایتی فراتر و عمیق‌تر از یک بیمارستان و یک بیماری است، در این مستند مسائل انسانی به صورت پررنگ دیده می‌شود و همه همدلانه یک هدف را دنبال می‌کنند و در خط مقدم جبهه سلامت مبارزه می‌کنند و این مبارزه را با جان و دل انجام می‌دهند و این جذابیت‌های خاص و منحصر به فرد یک بیمارستان با بیماران کرونا مثبت بود.

مستند «هنر آنست» سه‌شنبه 14 مرداد، «شیپور جنگ» چهارشنبه 15 مرداد و «آن شب» پنجشنبه 16 مرداد 1399 از مجموعه «خاکریزهای سفید» تولید گروه مستند روایت فتح حوالی ساعت 20:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

https://old.dana.ir/1633826
ارسال نظر
نظرات