شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 11:28 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633392

نجاتیان: حتی یک کشتی‌گیر هم مخالف برگزاری لیگ نیست/ به هوای کرونا باید کشتی را هم تعطیل کنیم

نجاتیان: حتی یک کشتی‌گیر هم مخالف برگزاری لیگ نیست/ به هوای کرونا باید کشتی را هم تعطیل کنیم
نفر اول مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور در سال 98 گفت: قراردادهای ما مثل فوتبالیست ها و والیبالیست ها زیاد نیست که یک سال هم قید آن را بزنیم و مشکلی برایمان پیش نیاید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ کشتی، اسماعیل نجاتیان، آزادکار وزن 97 کیلوگرم که برای لیگ بیستم با تیم دریاچه ارومیه قرارداد امضا کرده، اعتقاد دارد حتی یک نفر از کشتی گیران هم مخالف برگزاری لیگ برتر نیست.

 
نفر اول مسابقات قهرمانی کشور سال 98 در گفت و گو با روابط عمومی سازمان لیگ اظهار داشت: این روزها به صورت انفرادی تمرین می کنم و منتظر شروع لیگ هستم. نه تنها من بلکه همه کشتی گیران تمرینات خود را دنبال می کنند که این خطر بیشتری برایشان دارد تا اینکه در یک محیط سالم و تحت نظر که فدراسیون مهیا می کند، تمریناتشان را برگزار کنند. تنها منبع درآمدی کشتی گیران همین لیگ است. در ضمن قراردادهای ما مثل فوتبالیست ها و والیبالیست ها زیاد نیست که یک سال هم قید آن را بزنیم و مشکلی برایمان پیش نیاید. 
 
وی افزود: مگر تفاوت فوتبال با کشتی چیست که مانع برگزاری لیگ کشتی شده اند؟ کشتی هم می تواند با رعایت پروتکل های بهداشتی لیگ خوبی داشته باشد. از کشتی گیران مثل فوتبالیست ها تست گرفته می شود و مشکلی وجود نخواهد داشت. اگر بخواهیم به هوای اینکه کرونا وجود دارد کشتی را تعطیل کنیم، حالاحالاها باید این تعطیلی ادامه دار باشد. با این وضعیت کشتی آسیب می بیند و در نهایت ورزش ایران ضرر می کند چون کشتی همیشه امید اول برای کسب مدال المپیک بوده و هست. 
 
نجاتیان در پایان گفت: وضعیت اقتصادی کشتی گیران اصلا خوب نیست چون اکثرا از قشر ضعیف جامعه هستند. همه کشتی گیران موافق برگزاری لیگ هستند. حتی اگر یک کشتی گیر هم بود که می گفت لیگ برگزار نشود، من دیگر حرفی نمی زنم. هر سال نهایتا 10 نفر به مسابقات جهانی می روند و 2، 3 نفر مدال می گیرند که پاداش آن ها هم دیر پرداخت می شود. بقیه کشتی گیران تنها منبع درآمدشان از همین لیگ است. حتی آمریکا هم تصمیم گرفته مسابقات انتخابی اش را برگزار کند؛ اما ما در برگزاری لیگ هم مشکل داریم. 
 
 
 
انتهای پیام
https://old.dana.ir/1633392
ارسال نظر
نظرات