شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 19:15 منتشر شده در مورخ: 1399/05/12 شناسه خبر: 1633237
سردار رضایی خبر داد

لزوم پیوست امنیتی در ساخت و سازها و صنعت خودرو/ناجا در موضوع امنیت اخلاقی تنهاست

لزوم پیوست امنیتی در ساخت و سازها و صنعت خودرو/ناجا در موضوع امنیت اخلاقی تنهاست
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: مقدمات تهیه پیوست امنیتی در صنعت خودرو به پیشنهاد ناجا در شورای امنیت کشور مطرح و مورد استقبال مسؤولان قرار گرفته و پلیس به دنبال ملزم کردن خودروسازان به رعایت پیوست امنیتی در تولید خودرو است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در دیدار آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی اظهارداشت: امروز نیروی انتظامی مورد وثوق مقام معظم رهبری بوده و بارها ایشان از این نیرو تقدیر کردند و لقب مجاهد فی سبیل الله را به این نیرو دادند و این کلمه مقدس را در مورد سازمان ناجا به کار بردند.

 
وی، نیروی انتظامی را از مردم، برای آن‌ها و در خدمت جامعه دانست و گفت: امروز بزرگ‌ترین افتخار مجموعه فرماندهان و کارکنان ناجا، پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است.
 
رضایی، تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی در مقابله با ناهنجاری‌های مختلف میداندار است و در حوزه قاچاق کالا نیز با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی و کوتاه کردن دست دانه درشت‌ها در راستای تحقق شعار جهش تولید نقش‌آفرینی می‌کند.
 
ناجا در موضوع امنیت اخلاقی تنهاست
 
جانشین فرمانده نیروی انتظامی اذعان کرد: در موضوع امنیت اخلاقی که دغدغه علما و مردم متدین است، این نیرو واقعاً تنهاست و مجبور شده خودش به تنهایی کارهای ایجابی را انجام دهد در حالی که وظیفه این نیرو انجام این کار نیست.
 
وی افزود: در حوزه دریا هم با توجه به اینکه برخی از مردم تحت تأثیر شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های ماهواره‌ای اقدام به هنجارشکنی در این مناطق می‌کنند طرحی به نام طرح امنیت دریا را در دستور کار قرار دادیم که در آنجا هم علی‌رغم اینکه مصوب شد تا دیگر دستگاه‌ها هم به میدان بیایند، باز می‌بینیم به غیر از بسیج و نیروهای داوطلب کسی با  نیروی انتظامی همراهی نمی‌کند.
 
رفع دغدغه‌های مردم، اولویت اصلی نیروی انتظامی
 
رضایی، اولویت برنامه‌های ناجا را دغدغه‌های مردم عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مردم سرقت است؛ در حوزه سرقت منزل و مغازه هرچند که 90 درصد آن‌ها با تلاش‌های پلیس کشف می‌شوند اما میزان بالای وقوع این نوع سرقت‌ها نشان می‌دهد که در این حوزه با خلاء های قانونی و مدیریتی مواجه هستیم.
 
لزوم پیوست امنیتی در ساخت وساز ها و صنعت خودرو
 
جانشین فرمانده ناجا بر لزوم پیوست امنیتی در ساخت و سازها تاکید و تصریح کرد: اگر به مسکن یا مغازه‌ای که در ساخت آن پیوست امنیتی رعایت نشده باشد پروانه ساخت ندهند، قطعاً آمار وقوع سرقت‌ها پایین می‌آید؛ کار نیروی انتظامی، دستگاه قضائی و سازمان زندان‌ها کم می‌شود و از آن سو دغدغه مردم در این حوزه هم از بین رفته و احساس امنیت در جامعه بالا می‌رود.
 
وی بیشترین میزان وقوع سرقت خودرو را مربوط به خودروهای ساخت داخل عنوان کرد و گفت: مقدمات تهیه پیوست امنیتی در صنعت خودرو به پیشنهاد ناجا در شورای امنیت کشور مطرح و مورد استقبال مسؤولان قرار گرفته و پلیس به دنبال ملزم کردن خودروسازان به رعایت پیوست امنیتی در تولید خودرو است.
 
آمادگی کامل پلیس در ماه محرم
 
رضایی با بیان اینکه نیروی انتظامی خود را سرباز ولایت می‌داند و تمام برنامه‌های خود را نیز براساس فرامین و منویات مقام عظمای ولایت تنظیم می‌کند، گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه  عزاداری برای امام حسین (ع) نباید تعطیل شود، در این خصوص نیروی انتظامی برنامه‌ریزی خوبی کرده و  برای اجرای برنامه‌ها در تمام استان‌ها از آمادگی کامل برخوردار است.
 
 آیت الله "سید یوسف طباطبایی‌نژاد نیز در دیدار جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و دهه ولایت و امامت، اظهار داشت: از نیروی انتظامی به خاطر اینکه دغدغه مسائل فرهنگی جامعه را دارد، تقدیر و تشکر می‌کنم.
 
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان انقلابی بودن را ویژگی بارز ناجا عنوان و خاطرنشان کرد: باعث افتخار است که هم بدنه پلیس کشور از نیروهای انقلابی و هم در رأس آن، فرماندهان و مدیران انقلابی قرار دارند و در بسیاری از مسائل مانند روحانیون و خیلی مواقع فراتر از آنان پا در رکاب و مٌصر هستند که احکام اسلام در جامعه رعایت شود و تمدن اسلامی تحقق یابد.
 
وی با بیان اینکه پیاده کردن احکام اسلام در جامعه با نصیحت کردن محقق نمی‌شود، گفت: باید در کنار قانون و نصیحت کردن، اقتدار و برخوردهای قاطع و سختگیرانه با کسانی که در مقابل پیاده کردن احکام اسلام می‌ایستند نیز وجود داشته باشد.
 
طباطبایی‌نژاد از ناجا به عنوان بازوی قدرتمند نظام اسلامی یاد کرد و افزود: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری نیروی انتظامی بایستی در کنار عطوفت و مهربانی با مردم از قدرت بالا در برابر هنجارشکنان و قانون شکنان برخوردار باشد.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، تنها راه مقابله با مواد مخدر را جلوگیری از مصرف آن عنوان و تصریح کرد: باید در این خصوص قوانین سختگیرانه‌ای وضع شود تا آن کسی که مواد مخدر مصرف می‌کند از تمام مواهب اجتماعی محروم شود.
 
وی افزود: به جای اینکه بگوییم اگر کسی معتاد شود با عواقب تلخی در آینده مواجه می‌شود باید بگوییم از ازدواج کردن محروم خواهد شد، نمی‌تواند به مسافرت برود، هیچ ملکی را نمی‌تواند به نام خود ثبت کند، گواهینامه رانندگی به وی داده نمی‌شود و در هیچ اداره دولتی و غیر دولتی او را راه نمی‌دهد؛ اگر این قانون وضع شود آن وقت کسی هم نمی‌تواند مواد مخدر را بفروشد چون خریداری برای مواد خود پیدا نمی‌کند.
 
طباطبایی‌نژاد تصریح کرد:  گفت: برای جلوگیری از چرخه انتقال ویروس کرونا معتقدم نباید برخی از برنامه‌هایی که در ماه محرم سال‌های گذشته انجام می‌شد را امسال انجام داد به طور مثال ایستگاه‌های صلواتی که در آن نذری بدهند نباید شکل بگیرد و باید نیروی انتظامی از طریق گفت‌وگو با هیأت‌ها اجازه این کار را به آن‌ها ندهد چون سلامتی مردم امروز از هر چیزی مهم تر است.
 
امام‌جمعه اصفهان افزود: توصیه من به کسانی که قصد نذری دادن در ایام محرم را دارند این است که هزینه نذری خود را برای درمان بیماران کرونایی اختصاص دهند.
 
وی با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی تکیه‌گاه مردم است گفت: مردم به نیروی انتظامی بیش از سایر دستگاه‌ها اعتماد دارند و اگر حرفی را این نیرو به آن‌ها بگوید قطعاً از آن قبول می‌کنند چون می‌دانند که حرف پلیس به نفع آن‌ها است.
 
طباطبایی‌نژاد در پایان برای همه فرماندهان و کارکنان ناجا از خداوند متعال آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد و گفت: باید اذعان کنم وجود سرداراشتری در رأس نیروی انتظامی که همواره دغدغه پیاده شدن مسائل دینی در جامعه را دارد یکی از افتخارات نظام اسلامی است و امیدوارم خداوند به وی و همه همکارانشان توفیق دهد تا در انجام مأموریت‌های خود موفق عمل کنند.
https://old.dana.ir/1633237
ارسال نظر
نظرات