شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:27 منتشر شده در مورخ: 1399/05/12 شناسه خبر: 1633025
در گفت و گو با یک کارشناس سیاسی عنوان شد؛

سیاست های دولتمردان آمریکایی هیچگاه به نفع مردم ایران نخواهد بود

سیاست های دولتمردان آمریکایی هیچگاه به نفع مردم ایران نخواهد بود
یعقوب کریمی گفت: عده ای در داخل کشور معتقد هستند که تنها راه پیشرفت، مطرح شدن و اتصال به دنیا برای داشتن تعاملات، فقط و فقط مدارا کردن و تعامل با آمریکا است، که باید با اطمینان خاطر گفت این یک خیال باطل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یعقوب کریمی، کارشناس امور سیاسی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در روز عید قربان و در خصوص آمریکا بیان کرد: در تمام سخنرانی ها و فرمایشات رهبر انقلاب بی اعتمادی به آمریکا روشن و شفاف دیده می شود و این نشات گرفته از اقدامات آنها در طول تاریخ است، زمانی که هر بار ما با صداقت در هر عرصه ورود کردیم، هیچ حرکت و اقدامی از آنها مبنی برداشتن صداقت و راستی مشاهده نشده و همواره با حیله و دروغ رفتار بوده است.

وی افزود: در جریانات مختلف تاریخی از کوتای 28 مرداد سال 32 تا بحث تحریم ها در زمان کنونی همواره در رفتار و اقداماتشان فقط ظلم، خیانت و درویی است، حمایت و دفاع همه جانبه از حکومت استبداد پهلوی قبل از انقلاب و رژیم صدام در طول هشت سال جنگ تحمیلی در ظلم و ستمی که به مردم شد تا برای از بین بردن این سرزمین دست به هر اقدامی بزنند.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: عده ای در داخل کشور معتقد هستند که تنها راه پیشرفت، مطرح شدن و اتصال به دنیا برای داشتن تعاملات، فقط و فقط مدارا کردن و تعامل با آمریکا است، که باید با اطمینان خاطر گفت این یک خیال باطل است.

وی ادامه داد: با گذشت زمان پی بردیم که نه تنها مذاکرات جواب نخواهد داد که علاوه بر آن خیلی از فرصت ها را از دست دادیم و مجبور شدیم مسیر پیشرفت علمی کشورمان را عوض کنیم و در عرصه های فناوری و هسته ای در بعد صلح آمیز که جوانان ما طرح و برنامه داشتند، با این تفکرات اشتباه مسیر پیشرفت ما چندین سال به عقب کشیده شد ولی با توکل و لطف خدا جبران خواهد شد.

کریمی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر هدف آمریکا در براندازی نظام عنوان کرد: با تمام این تفاسیر به این نتیجه رسیدیم که ارتباط با آمریکا یعنی ظلم به انقلاب و مردم کشورمان و هدف آن ها به زانو انداختن ما در همه زمینه ها است تا ایران اسلامی نتواند در عرصه منطقه خامورمیانه حرفی برای گفتن و قدرت داشته باشد و به همین دلیل به شدت تلاش می کنند و از هر طرف به طور همه جانبه فشار می آوردند.

وی تاکید کرد: ما براین باوریم که سیاست دولت مردان ایالت متحده آمریکا چه در دوران دموکرات ها، چه در دوره جمهوری خواه ها هیچ موقع به نفع انقلاب و مردم ما نخواهد بود و همیشه آنها دنبال اهداف و برنامه های شوم و پلید خود هستند.

کارشناس امور سیاسی با اشاره به اقدامات و سخنان ترامپ گفت: رییس جمهور آمریکا در یک مخمصه ای گیر افتاده که تمامی سخنانش، حرف های تبلیغاتی است زیرا مشکلات کشورش حل نشده و عدم تعامل با کره شمالی، دست و پنجه نرم کردن با اروپا و شرکایش، تضاد با اقتصاد چین و روسیه نشان می دهد که در تمامی این موارد دچار بحران است.

وی افزود: امروز تمام حربه های ترامپ را در فشار به ایران و اقتصاد کشورمان به خوبی می بینیم تا شاید به خیال خام خودشان ایران را به پای میز مذاکره برای تعامل بنشاند اما یاد صحبت مقام معظم رهبری در ذهنمان می آید که خطاب به دولت مردان آمریکایی فرمودند شتر در خواب بیند پنبه دانه و زهی خیال باطل، زیرا این خواسته آنها هرگز محقق نمی شود.

کریمی اذعان کرد: اگر مسئولین ما مدیریت صحیح و کارآمد در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، عمرانی، آبادانی و تولید داشته باشند مردم ما هم با حمایت از آنها پشت سرشان هستند و هرگز تن به ذلت به امریکا نخواهند داد و همچون همیشه صادقانه و وفادار در کنار نظام و انقلاب هستند.

وی گفت: ما باید با کسی مذاکره کنیم که حداقل شان، منش و رفتار سیاسی درست داشته باشد برخلاف اینکه آمریکا در هیچ دوره ای از زمان قدرت گیری تا کنون در تعادل سیاسی و نظامی نبوده و در تمامی این دوران ها حرف و اقداماتش را در قالب زور و اجبار به ما تحمیل کرده است.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه ایران در حال حاضر دوره های سختی را سپری می کند، خاطرنشان کرد: کشور ما به دلیل سوء مدیریت یک عده از مسئولین در شرایط بد اقتصادی می باشد و انتظارات مردم از سوی دولت برآورده نشده است ولی مردم ما همیشه صبور هستند و با پیروری از فرمایشات مقام معظم رهبری و نیروی جهادی و خستگی ناپذیر جوانان کشورمان از این دوران بحران هم گذر می کنیم.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1633025
ارسال نظر
نظرات