شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:14 منتشر شده در مورخ: 1399/05/12 شناسه خبر: 1633010
شاعر بومی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

کمک مومنانه؛ ثبت انسانیت در تاریخ/ نمایش جلوه های فرهنگ ایرانی و اسلامی

کمک مومنانه؛ ثبت انسانیت در تاریخ/ نمایش جلوه های فرهنگ ایرانی و اسلامی
عبدالرحمن حواشی گفت: کمک مومنانه ابتکاری خاص است از سوی مقام معظم رهبری پس از شیوع بیماری کرونا برای دستگیری از همنوع مطرح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، تاخت و تاز بی رحمانه کرونا 6 ماه متوالی ادامه دارد و هنوز هم پایانی برایش قابل تصور نیست، این ویروس کوچک مشکلات بزرگی را به ایجاد کرده و بحران ناشی از آن همه کشور و حتی جهان را فرا گرفته است.

به رغم مشکلات بزرگی که کووید 19 به همراه داشت واژگان جدیدی وارد فرهنگ ایرانی و اسلامی شد، کمک مومنانه که پس از نیمه شعبان و در پی فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر دستگیری از همنوع جان تازه ای به انسانیت بخشید.

رزمایشی که در چندین مرحله برگزار شد و امید را در دل های نیازمندان زنده نگه داشت، به علاوه سبب جهت دهی کمک های مومنان به نیازمندان شده است.

چهره های فرهنگی سیستان و بلوچستان هم از این رزمایش استقبال کردند و انجام آن را قدمی در تبلیغ دین اسلام و فرهنگ والای ایرانی اسلامی می دانند.

لبیک مردم برای همدلی و همراهی

عبدالرحمن حواشی، شاعر بومی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: کمک مومنانه واژه ای خاص است از سوی مقام معظم رهبری پس از شیوع بیماری کرونا برای دستگیری از همنوع مطرح شد.

وی ادامه داد: واژه کمک مومنانه از سوی مقام معظم رهبری در برهه ای از زمان مطرح شد که فضای جامعه ما به دلیل تحریم و شیوع بیماری کرونا نیازمند همدلی و مواسات زیادی بود و این ابتکار سبب جهت دهی به کمک های جهادی مردم شد.

این شاعر بومی ادامه داد: بر این اساس مردم هم دعوت رهبر خود را لبیک گفتند و پای کار آمدند و تا امروز که چندین ماه از شیوع کرونا می گذرد در چندین مرحله کمک های مومنانه خود را به دست نیازمندان رساندند.

حواشی تصریح کرد: کمک مومنانه بخش های مختلفی را شامل می شود که از جمله می توان عدم دریافت اجاره بها توسط صاحبخانه، بسته های معیشتی و کمک های مالی و ... اشاره کرد.

وی بیان کرد: بنابراین لازم است هرکس هر آنچه در توان دارد برای کمک به نیازمندان انجام دهد و در این اقدام خداپسندانه انسانی و دینی شریک شود.

کمک مومنانه در تاریخ ثبت می شود

شاعر بومی سیستان و بلوچستان گفت: کمک مومنانه واژه ای است که برای همیشه در تاریخ ثبت می شد و آیندگان خواهند دانست که با استفاده از این کلید واژه ایرانیان برای دستگیری از همنوعان خود در زمان شیوع بیماری کرونا و تحریم های ظالمانه چه اقدامات خوبی انجام دادند.

حواشی افزود: این واژه که به طور خاص برای کشور خودمان استفاده می شود می تواند در تبلیغ دین و آیین اسلام و فرهنگ ایرانی موثر باشد و انسانیت را رواج دهد و دلگرمی برای نیازمندان در پی دارد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1633010
ارسال نظر
نظرات