شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:15 منتشر شده در مورخ: 1399/05/12 شناسه خبر: 1632968
نماینده مردم ایرانشهر مطرح کرد؛

چاه های غیرمجاز یکی از معضلات جدی سیستان و بلوچستان/برای حل مشکل بی آبی باید چاره اندیشی کنیم

چاه های غیرمجاز یکی از معضلات جدی سیستان و بلوچستان/برای حل مشکل بی آبی باید چاره اندیشی کنیم
عبدالناصر درخشان گفت: یکی از معضلات جدی سیستان و بلوچستان چاه های غیرمجاز است و باید برای کاهش برداشت بی رویه آب از آن ها چاره اندیشی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: چاه های بدون مجوز یکی از مشکلاتی است که در ایرانشهر و سرباز وجود دارد.

وی بیان کرد: برخی از چاه های بدون مجوز پلمب شدند و برخی دیگر آب را بی رویه برداشت می کنند و منابع آبی زیرزمینی را تحت الشعاع قرار می دهند.

به گفته این نماینده، از چاه های آب دارای مجوز در این حوزه انتخابیه بر اساس ضوابط و قوانینی که اعلام شده است اقدام به برداشت آب می شود که کمتر از آب برداشت شده از چاه های بدون مجوز است.

درخشان بیان کرد: به دلیل این که سقفی برای برداشت آب برای صاحبان چاه های بدون مجوز در نظر گرفته نشده است و بازدید و بررسی نمی شود، به هر میزان که بخواهند این کار را انجام می دهند که به سفره های آب زیرزمینی فشار زیادی تحمیل می شود.

وی ادامه داد: لازم است برای چاه های غیرمجاز یا مجوز صادر و یا پلمب شود تا سفره های آب زیر زمینی بیش از این دچار تنش نباشد و برداشت بی رویه صورت نگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از این چاه‌ها ۲۰ تا ۲۵ سال پیش در زمین های کشاورزی حفر شده که اکنون درختان منطقه رشد کرده و به ثمر نشسته اند، بنابراین باید تدبیری اندیشیده شود که این فضای سبز و باغات و محصولات کشاورزان از بین نرود و در عین حال برداشت آب هم به صورت بی‌رویه نباشد.

درخشان گفت: منابع آبی زیرزمینی تنها متعلق به ما نیست و مربوط به نسل‌های آینده نیز است و قرار باشد ما همه منابع آبی و طبیعی را بی رویه استفاده کنیم وامدار نسل‌های آینده خواهیم بود.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1632968
ارسال نظر
نظرات