شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 18:12 منتشر شده در مورخ: 1399/05/11 شناسه خبر: 1632841

تدوین سند امنیت قضایی/ آخرین وضعیت لایحه «اصلاح پاره‌ای از قوانین دادگستری»

تدوین سند امنیت قضایی/ آخرین وضعیت لایحه «اصلاح پاره‌ای از قوانین دادگستری»
معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: سند امنیت قضایی در این معاونت تدوین شده است و به زودی به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضائیه ضمن تبریک عید قربان و بزرگ غدیر خم با بیان اینکه عمل به قرآن سعادت دنیا و آخرت را برای همگان به دنبال دارد، اظهار کرد:  پیشه ساختن سیره اهل بیت (علیهم السلام) در زندگی اجتماعی و فردی به طور قطع، موجب حل بسیاری از مسائل و مشکلاتی خواهد شد که امروزه جامعه با آن مواجه است.

 
معاون حقوقی قوه قضائیه با اشاره به اینکه در دوره جدید که با عنوان «دوره تحول قضایی» شناخته می‌شود انجام کار جهادی و حزب‌اللهی سرلوحه امور است، افزود: این معاونت به جد، طی دوره تحول قضایی کار جهادی را سرلوحه انجام امور و تکالیف قرار داده است.
 
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در روز عید سعید قربان و تبیین کار جهادی توسط ایشان خاطرنشان کرد: واقعیت این است که در دوره جدید تحول قضایی کارکردن به صورت جهادی، کارکردن به معنای واقعی حزب‌اللهی است؛ یعنی اینکه در تمام ناملایمات و سختی‌ها باید ایثارگرانه عمل کرد و به اصطلاح در خط مقدم حضور داشت که مصداق بارز آن را طی این ایام در بیمارستان‌ها و ایثارگری کادر درمان مشاهده می‌کنیم.
 
معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه در ادامه با تکریم از مدیر کل سابق تدوین لوایح و امور مجلس قوه قضائیه سید جعفر کاظم پور، افزود: او طی حدود ۱۴ سال حضور در این اداره کل خدمات صادقانه و ارزنده‌ای داشته‌اند و در واقع مدیریت مجموعه‌ای که به حق طی یک سال اخیر «جهادگونه» به انجام تکالیف پرداخته به عهده ایشان بوده است.
 
حجت الاسلام و المسلمین مصدق با برجسته توصیف کردن دستاورد‌های این معاونت طی یک سال اخیر اظهار کرد: این دستاورد‌ها به ویژه در اداره کل تدوین لوایح چشمگیر است. حدود ۷۰ مقرره اعم از لایحه، آیین‌نامه، دستورالعمل و بخشنامه تدوین شده است و این دستاورد قابل تقدیر، حاصل کار جهادی و همت همکاران قضایی و اداری تحت مدیریت دکتر کاظم پور بوده است.
 
وی با اعلام اینکه سند امنیت قضایی در این معاونت تدوین شده است و به زودی به تصویب ریاست قوه قضائیه می‌رسد، تأکید کرد: اعتقاد ما بر این است که تحول واقعی زمانی محقق می‌شود که مردم در نتیجه تصویب یک قانون قضایی احساس آرامش کنند و با اجرای آن طعم گوارای عدالت را بچشند.
 
معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه با اشاره به اینکه به همت مجموعه تدوین لوایح معاونت، لایحه مهم «اصلاح پاره‌ای از قوانین دادگستری» در حال تدوین است، خاطرنشان کرد: امیدواریم این لایحه تا پایان امسال به انجام رسیده و وارد فرایند‌های قانونگذاری شود. به طور قطع می‌توان گفت این قانون اکثر مشکلات موجود در قوانین قضایی را رصد کرده و پوشش داده است.
 
معاون دستگاه قضا ضمن تقدیر از زحمات دکتر کاظم پور، حجت‌الاسلام و‌المسلمین مهدی هادی مدیر کل جدید لوایح و امور مجلس قوه قضاییه را فردی فاضل، دقیق و مسلط به امور فقهی و حقوقی دانست و برای ایشان در سمت جدید آرزوی موفقیت کرد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین هادی نیز با تبریک ایام و اعیاد مبارک ماه ذی‌الحجه به خصوص عید غدیر، عید ولایت، ابراز امیدواری کرد با تأسی از کلام وحی در مدیریت مجموعه با موفقیت عمل کند و مسئولیت جدید را با همکاری و مساعی همکاران قضایی و اداری مجموعه به صورت مطلوب و مقبول به انجام رساند.
https://old.dana.ir/1632841
ارسال نظر
نظرات