شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:35 منتشر شده در مورخ: 1399/05/09 شناسه خبر: 1632164
افشاگری نماینده عراقی از سیاست‌های خصمانه آمریکا؛

کارشکنی آمریکا در توسعه شبکه برق عراق

کارشکنی آمریکا در توسعه شبکه برق عراق
نماینده فراکسیون الصادقون در پارلمان عراق از کارشکنی آمریکا در مسئله برق عراق با اغراض سیاسی پرده برداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ "نعیم العبودی"، نماینده فراکسیون الصادقون در پارلمان عراق روز پنج شنبه در توئیتر خود نوشت: آمریکا بر پرونده برق کشور سلطه دارد و عراق را از توسعه آن با اهداف سیاسی باز می دارد.

نعیم العبودی افزود که مسأله برق در عراق به یک تصمیم سیاسی وابسته است و دولت آمریکا مانع از عقد قرارداد‌های برق از سوی دولت عراق با کشورهایی، چون روسیه و چین می‌شود.
 
به گفته این نماینده عراقی، واشنگتن خواهان این است تا به تنهایی بحران کمبود برق در عراق را در دست گیرد و این در حالی است که شرکت‌های آلمانی در این کار موفق عمل کرده‌اند و باید از آن‌ها کمک خواست.
 
نماینده فراکسیون الصادقون در پارلمان عراق همچنین ارتباط شبکه برقی عراق به کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس را جدی ندانست و گفت که این موضوع بیشتر یک تبلیغات سیاسی است.
 
موسسه پژوهشی «نخبگان دانشگاهی» عراق در یک کار تحقیقاتی که اخیرا منتشر شده اعلام کرد که عراق در طول ۱۷ سال گذشته بیش از ۴۰ میلیارد دلار برای بهبود وضعیت برق هزینه کرده، اما به دلیل سیاست‌های بازدارنده آمریکا، هرگز مشکل برق در عراق سامان نگرفته و هنوز کمبود برق یک معضل جدی در این کشور است.
 
اما با وجود کارشکنی‌های آمریکا اکنون صادرات برق جمهوری اسلامی ایران به عراق در بالا‌ترین سطح خود قرار دارد به گونه‌ای که سال گذشته متوسط صادرات تا خرداد ماه روزانه هزار و ۱۳۵ مگاوات بود و امسال حداکثر به روزانه یک هزار و ۳۶۱ مگاوات در اوج مصرف رسیده است.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1632164
ارسال نظر
نظرات