شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:28 منتشر شده در مورخ: 1399/05/09 شناسه خبر: 1632155
وزیر خارجه لبنان:

طی دو روز آینده شکایت از اسرائیل را تقدیم شورای امنیت می‌کنیم

طی دو روز آینده شکایت از اسرائیل را تقدیم شورای امنیت می‌کنیم
وزیر امور خارجه و مهاجران لبنان در یک گفتگوی مطبوعاتی تاکید کردکه لبنان طی این دو روز شکایت خود را ضد تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به شورای امنیت ارائه خواهد داد و این موضوع جدیدی نیست؛ چرا که اسرائیل دائما سیاست‌های متجاوزانه خود را در قبال لبنان ادامه می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری العهد، «ناصیف حتی» وزیر امور خارجه و مهاجران لبنان در یک گفتگوی مطبوعاتی تاکید کردکه لبنان طی این دو روز شکایت خود را ضد تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به شورای امنیت ارائه خواهد داد و این موضوع جدیدی نیست؛ چرا که اسرائیل دائما سیاست‌های متجاوزانه خود را در قبال لبنان ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه لبنان افزود که شکایت خود را با استناد به تجاوزات مکرر اسرائیل تقدیم شورای امنیت می‌کنیم و این حق قانونی لبنان است.

هیئت دولت لبنان سه‌شنبه هفته جاری جلسه‌ای به ریاست «میشل عون» رئیس‌جمهور در کاخ ریاست‌جمهوری «بعبدا» برگزار کرد که هیئت دولت لبنان در این جلسه تصویب کرد که شکایتی به سازمان ملل در اعتراف به تجاوز روز دوشنبه رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان تحویل دهد.

رژیم صهیونیستی دوشنبه هفته جاری موجی از آتش به سمت خاک مرزی لبنان گشود و مدعی خنثی کردن عملیات حزب‌الله شد. اما حزب‌الله ساعتی بعد در بیانیه‌ای اعلام کرد، «تمام آنچه رسانه‌های دشمن در ارتباط با خنثی کردن عملیات نفوذ از خاک لبنان به داخل فلسطین ادعا کردند، دروغ است» و از جانب مقاومت گلوله‌ای شلیک نشده است.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1632155
ارسال نظر
نظرات