شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:33 منتشر شده در مورخ: 1399/05/07 شناسه خبر: 1631378
در جلسه ستاد اجرایی رزمایش کمک مؤمنانه جویبار عنوان شد؛

شتاب در کمک‌های مومنانه با همدلی و وحدت مردم

شتاب در کمک‌های مومنانه با همدلی و وحدت مردم
همدلی ملی در مقابله با سختی‌ها در رزمایش کمک مؤمنانه تجلی می‌یابد و مردم جویبار با حضور در این رزمایش کمک به نیازمندان را به نمایش می‌گذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، نهضت کمک مومنانه در لبیک به فرمان حکیمانه امام خامنه‌ای (مدظله العالی) نائب امام زمان (اروحناه له فداه) است، شکل گرفته است  که کار بزرگی بود و جز اراده الهی، این کار امکان پذیر نبود.

‌این رزمایش عمومی در بخش‌های مختلف انجام گرفته که به عنوان یکی از افتخارات نظام ثبت شده است.

مرحله دوم نهضت کمک مومنانه در مازندران در سه مرحله مرحله اول عید قربان تا عید غدیر (۱۰ تا ۲۰ مرداد) مرحله دوم دهه اول محرم (۳۱ مرداد تا ۹ شهریور) در دهه اخر صفر (۱۷ تا ۲۷ مهرماه) برگزار می‌شود.

ولی‌الله امیری رئیس مجمع خیرین شهرستان جویبار دوشنبه شب در جلسه ستاد اجرایی رزمایش کمک مؤمنانه شهرستان جویبار بابیان اینکه در مرحله اول رزمایش کمک مؤمنانه 3700 بسته معیشتی بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد گفت: 1900 بسته به‌صورت متمرکز و 1800 بسته به‌صورت غیرمتمرکز بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد.
 
وی افزود: در مرحله این رزمایش 175 خیر جویباری به‌صورت مستقیم با مجمع خیرین شهرستان جویبار در ارتباط بودند.
 
رئیس مجمع خیرین شهرستان جویبار تصریح کرد: امامان جماعات مساجد می‌توانند در هرچه بهتر اجراشدن این رزمایش کمک‌کار باشند.
 
توزیع 500 بسته پروتئینی تا عید قربان

مهرداد بابایی فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان جویبار نیز در این جلسه اظهار کرد: رزمایش کمک مؤمنانه یکی از فرمان‌های ارزنده و حکیمانه مقام معظم رهبری برای کمک به اقشار آسیب‌دیده از کرونا بود که در شهرستان جویبار با حضور مردم، خیرین  و دستگاه‌های اجرایی به‌خوبی اجرا شد.
 
وی با اشاره به آغاز موج دوم کرونا در کشور بیان کرد: با شروع موج دوم کرونا و آسیب دیدن بعضی از مشاغل از این ویروس، مرحله دوم رزمایش نیز طی سه نوبت در دهه ولایت از عید قربان تا عید غدیر، دهه اول ماه محرم و دهه پایان صفر تا شهادت امام حسن مجتبی (ع) اجرا خواهش شد.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار بابیان اینکه در این مرحله سختی و چالش‌های مرحله نخست را نخواهیم داشت گفت: با توجه به تکمیل شدن جامعه آماری و منظم‌تر شدن شبکه توزیع، حدود یک هزار نفر توسط فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات شناسایی شدند.
 
بابایی تصریح کرد: در مرحله نخست افراد و مشاغل آسیب‌دیده که خارج از لیست هم بودند بسته‌های معیشتی را دریافت کردند.
 
وی خاطرنشان کرد: در نوبت اول از مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه 500 بسته پروتئینی شامل گوشت قرمز و مرغ پنجشنبه 9 مردادماه یک روز مانده به عید قربان بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار گفت: همچنین به مناسبت بازگشایی مدارس لوازم‌تحریر نیز بین خانواده‌های نیازمند و شناسایی‌شده توزیع خواهد شد.
 
استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرستانی برای اجرای بهتر رزمایش کمک مؤمنانه
آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه جویبار اظهار کرد: باید از ظرفیت شهرک صنعتی و کارخانه‌ها شهرستان جویبار نیز برای هرچه بهتر اجراشدن این رزمایش استفاده کرد.
 
وی با اشاره به فرار رسیدن ماه محرم بیان کرد: می‌توان از خانواده‌هایی که در این شب‌ها اطعام دهی می‌کنند خواست که اکنون شرایط برای تجمع و اطعام دهی وجود ندارد به‌جای این کار، بسته‌های معیشتی تهیه و به خانواده‌های نیازمند توزیع کنند که اگر این امر محقق شود حرکتی بزرگی رقم خواهد خورد.

توزیع 150 بسته گوشت قرمز در عید قربان
محمود ضیا سراجی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این جلسه بابیان اینکه 6500 پرس غذای گرم در مرحله اول رزمایش کمک مؤمنانه در قالب اطعام مهدوی بین خانواده‌های تحت پوشش جویباری توزیع شد گفت: در مرحله نخست 500 بسته معیشتی توزیع و 175 میلیون تومان کمک نقدی بین حساب خانواده‌های تحت پوشش واریزی شد.
 
وی افزود: در این مرحله نیز طی تفاهم‌نامه‌ای استانی، فروشگاه رفاه به همه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد بسته‌های حمایتی توزیع خواهد کرد.
 
رئیس کمیته امداد جویبار تصریح کرد: همچنین در عید قربان 150 بسته گوشت گوسفندی بین مددجویبار توزیع خواهد شد.
 
همت محمدنژاد شهردار جویبار نیز در این جلسه از توزیع 250 بسته معیشتی در این ماه در قالب رزمایش کمک مؤمنانه خبر داد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1631378
ارسال نظر
نظرات