شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1399/05/06 شناسه خبر: 1631063
آیت‌الله رییسی:

تعرض به هواپیمای مسافربری نقض فاحش حقوق بین الملل است

تعرض به هواپیمای مسافربری نقض فاحش حقوق بین الملل است
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه تهدید امنیت هوانوردی و تعرض به هواپیمای مسافربری، نقض فاحش حقوق بین الملل است و به هیچ وجه قابل گذشت نیست، گفت: دادستانی کل و معاونت بین الملل قوه قضائیه، شکایات سرنشینان این هواپیما را مجدانه پیگیری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با بیان اینکه راهکار پایان شرارت‌های آمریکا در منطقه اخراج آن‌ها از منطقه است، گفت: تهدید امنیت هوانوردی و تعرض به هواپیمای مسافربری نقض فاحش حقوق بین الملل است و به هیچ وجه قابل گذشت نیست.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد تا دادستانی کل و معاونت بین الملل قوه قضاییه شکایات سرنشینان این هواپیما را مجدانه پیگیری کنند.

 
وی در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: هیچ اخلالی در نظام تولید و توزیع و نظام ارزی و ریالی کشور را برنمی تابیم و برخورد می‌کنیم؛ اما رسیدگی به پرونده‌های متعدد تخلفات ارزی واردکنندگان، ارز‌های صادراتی، ارز‌های مداخله‌ای و یا دلالان کف خیابان چاره مشکلات بازار ارز نیست.

آیت الله رییسی تصریح کرد: برخورد‌های پلیسی و قضایی ضروری است، اما ساماندهی بازار ارز نیازمند مدیریت توسط دولت است و دولت باید با جدیت نسبت به مدیریت بازار ارز و کنترل قیمت‌ها اقدام کند.
 
رئیس قوه قضاییه ضمن تشکر از دیوان عالی کشور به خاطر آراء اخیر صادره در بازگرداندن منابع طبیعی که در سفر دیروز مورد تقدیر مردم لواسان نیز بوده است، خطاب به مسئولان قضایی گفت: در برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز ملاحظه این و آن را نکنید، اما اولویت را در برخورد‌ها به دانه درشت‌ها و تخلفات بزرگتر اختصاص دهید. هیچ دری به روی قاضی بسته نیست؛ قاطع، قانونمند و با رعایت اولویت‌ها برخورد کنید. اگر متخلفین در هر پست و مقامی که باشند جدیت و بی رودربایستی بودن مقامات قضایی را ببینند خاضع خواهند شد.
 
وی ادامه داد: مسئولان اجرایی هم نسبت به تخلفات در ساخت و ساز‌ها حساس باشند تا تخلف پا نگیرد و راه برای قانونمداران باز باشد و برای قانونشکنان سد شود.

مشروح خبر متعاقبا منتشر می‌شود.
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1631063
ارسال نظر
نظرات